‘Dilipak yalnız bırakılmamalı’

AK Parti eski Belediye Meclis Üyesi Mehmet Uyar, AK Parti Kadın Kolları tarafından Abdurrahman Dilipak hakkında yürütülen suç duyurusu kampanyasını eleştirdi.

‘Dilipak yalnız bırakılmamalı’

EROL TAŞKAN
AK Parti eski Belediye Meclis Üyesi Mehmet Uyar, AK Parti Kadın Kolları tarafından Abdurrahman Dilipak hakkında yürütülen suç duyurusu kampanyasını eleştirdi. Abdurrahman Dilipak’a destek veren Uyar, “Ömrü mücadeleyle geçmiş Abdurrahman Dilipak gibi bir şahsiyeti üzmeye kimsenin hakkı yok. AK Parti’nin aklı selim yöneticilerini sağduyuya davet ediyoruz.” dedi. 

İstanbul Sözleşmesi’nin eleştirilemez bir şey olmadığını dile getiren Mehmet Duyar, gazetemizi ziyaret ederek konu hakkında açıklamada bulundu. 

AK Parti içerisinde AKP’lilerin var olduğunu ifade eden Duyar, açıklamasında şunları dile getirdi, “AK Parti de üç grup insan var. Birinci grup inanan kesim, ikinci grup menfaatçi grup, üçüncü grup da yağcı gruptur.  En tehlikeli insan tipi bu yağcı grup. Allah AK Parti’yi  ve ümmeti bu yağcı grubun şerrinden korusun. Zaten son seçimlerde bu davanın çilelerini çekenleri iller bazın da teşkilatlardan ekarte ettiler. Onun için ömrünü bu davaya adamış Abdurrahman Dilipak kardeşimizi pervasızca suçlayıp, dava açma cüretini kendilerinde bulabiliyorlar ama bu davaya yazık ediyorlar.

Bu memlekette belediye başkanı ve milletvekilliği seçilmesinde yön veren sivil toplum kuruluşları bu meselede niçin susuyorlar? İstanbul Sözleşmesi değiştirilemez, reddedilemez değildir. Kaldı ki yıllardır niyetine, üslubuna ve verdiği mücadelesine yakından şahit olduğumuz Abdurrahman Dilipak’ı, sırf İstanbul Sözleşmesini eleştirdiği için, iffetli kadınlara iftira atan şahsiyet konumuna düşürüp karalamak vicdanlara sığmaz. 
Bugün İstanbul Sözleşmesi’ni kendilerine siper yapanların, topluma hangi melaneti sunmaya çalıştıkları da görmezden gelinemez. Hal böyle olunca düzeltilmesini talep etmek hiç te yadırganacak bir konu değildir. AK Parti içine kümelenmiş AKP’lilerin saldırı karşısında Abdurrahman Dilipak yalnız bırakılamaz. 

Dilipak gibi bir şahsiyeti hedef alıp üzmeye kimsenin hakkı yok, AK Parti’nin aklı selim yöneticilerini sağduyuya davet ediyoruz. Partiler gelir geçer ama bizde dava bakidir, partilerin şahsında değil inanan insanların gönlünde ebediyyen yaşayacak.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yuh. Olsun
Yuh. Olsun - 1 ay Önce

Ne sacmaliyorsun yobaz kadın dusmani kesin ensarcıdır bu

Ahmet pınar
Ahmet pınar - 1 ay Önce

Abdurrahman DİLİPAK seni seviyoruz ve haklı olduğuna inanıyoruz. Hak gelecek batıl zail olacak

MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 1 ay Önce

Dilipak haklı ama yanlız kalıyor.İşine gelmeyince yobaz damgası vur.Sen kimsin be adAM.

SIRADAKİ HABER