Din neyi emrediyorsa onu yapın

Camilerdeki taburelerin önüne bir türlü geçilemiyor. Hiçbir konuda zorluk olmayan dinimizde gerekirse oturarak, hatta yatarak bile namaz kılınabilirken, camileri saran taburelerin sayısı her geçen gün artıyor.

Din neyi emrediyorsa onu yapın

HABER YORUM/EROL TAŞKAN
Camilerdeki taburelerin önüne bir türlü geçilemiyor. Hiçbir konuda zorluk olmayan dinimizde gerekirse oturarak, hatta yatarak bile namaz kılınabilirken, camileri saran taburelerin sayısı her geçen gün artıyor.
Camilerin bahçelerine ve girişlerine bu konuyla ilgili uyarıcı afiş ve pankartlarla bu işin çözümü sağlanamazken, müftülüğün uyarılarla yetinmesi tepki topluyor.
Hemen hemen her camide sabit oturakların inşa edilmiş olması, bu işin sorumluluğunun daha çok diyanet ve müftülüklerde olduğunu gösterirken, ne yazık ki vatandaşın ısrar ve inadı da bu garipliğin tuzu biberi olmuş durumda.İslami açıdan taburede namaz kılmanın uygunsuzluğu, bir türlü geçerlilik bulamıyor.
Hiç bir iş ve amel Allah’a rağmen başarıya ulaşmaz ve makbul olmaz. Allah’ın huzuruna durduğumuz camilerde Allah’ın emrine inat edercesine hareket etmenin bir mantığı olabilir mi?
Camilerimizi kilise görünümünden kurtarmak için ne gerekiyorsa o yapılmalı, yeni türetilmiş bu bid’attan bir an evvel dönülmelidir.
Bu konu öyle bir noktaya gelmiş durumda ki, müftülük bile milletin tepkisinden çekindiği için tabureleri söküp atamıyor. Geldiğimiz nokta o ki bu gidişle camilerin tüm safları taburelerle dolacak gibi.
Bu konunun birinci muhatabı olan müftülük, bu anlamda kararlı bir atım atmalı ve camilerimizi bu illetten kurtarmalıdır.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz Bir.
Söz Bir. - 4 yıl Önce

İslamiyet'in camileri değil, mescitleri vardır. Her ev de birer mescittir.Kur'an da bütün yeryüzünü mescit olarak yarattım diyen bir Allah'ın sözüne kulak verin. Camiler emevilerden sonra başlamıştır. Şimdi ise tabure ile kilise modeli yaratılmaktadır...

Aydın Benli
Aydın Benli - 4 yıl Önce

Çarşı pazar geziyorlar camiye gelince dizim bacaklarım ağrıyor Sanki kiliseye gelip ayın yapıyorlar tam kilise şekline dön derdiler bir de ayakkabıyla girin tam olsun Namazınız kabul oluyor mu Diyanet müftülük el koysunlar camilerde oturma yerleri kaldırın. Boş boş vaizlerde söyleyip durmayın o zaman

Adam
Adam - 4 yıl Önce

Camileri kiliseye cevirdiler Diyanet imamlar gorevini bu konuda tam yapmiyor sabit oturaklari bir an once kaldirmali

Osman ÖZKAN
Osman ÖZKAN - 4 yıl Önce

Peygamber Efendimizin (SallAllahü aleyhi vesellem) tabureye oturarak kılmak isteyen birini görünce mani oldukları ve yere oturarak kıl eğer bunu da yapamıyorsan yatarak kıl emri vardır.
Buna ramen din gayreti olmayan nefsine tabi vatandaşların tepkisinden çekinen Diyanet camilerden bunları kaldımıyor. Daha öncede korkup FETÖ'nün yaptığı yanlışlara ses çıkarmadığı gibi.Yarın Mahkeme-i Kübrada nasıl hesap vereceksininz. Keşke biraz da hesap gününün dehşetinden ve Allah-ü tealadan korksaydınız.

mehmet Yüksel
mehmet Yüksel - 4 yıl Önce

Allahü teala razı olsun Erol abi. ceddine rahmet . bu konuda yalnız değilsin.
herkes ben yaptım oldu dıyemez hele din ibadet konusunda hiç diyemez.
mezhepsizlere diyecek bir şeyimiz yok.
teşekkür ederiz.
bu bidatlerle savaşmak emin olun dolardan kurdan daha önemli
birinde maddi kayıp var ama diğerinde dinimiz elden gidiyor.ahiretimiz kaybolur.
bir nesil sonra din ibadet ne hale gelecek
rabbim muhafa etsin.

Çorumlu
Çorumlu - 4 yıl Önce

Ulu Camiinde bu konuyla ilgili asılan afişleri görünce çok memnun oldum. Bu afişleri görüp doğrusunu yapan vardır mutlaka ancak bir kısım vatandaş yine de bildiğini okuyor. Müftülük bir gece yarısı operasyonuyla hepsi dışarı atmalı. Çünkü surda bir gedik açıldı önü alınmazsa sur tamamen yıkılacak. Bazı camilerde üçlü kanepe koyduklarını bile gördüm.

Adem
Adem - 4 yıl Önce

Hepiniz boş konuşuyorsunuz ben 25yasindayim menisküs ameliyatı oldum yürürken sikinti yok secde etmek oturmak imkansız din zorlama değil yapacak olsalar zaten kılarlar alnı secdeye gitmeyen adamlar yorum yazmış günahını almayın kimsenin

Aydın Benli
Aydın Benli @Adem - 4 yıl Önce

oturak kılma demiyoruz tabure kanepe gibi yerde oturarak kılmasın ayağını uzat kıl yere oturarak kıl

Osman ÖZKAN
Osman ÖZKAN @Adem - 4 yıl Önce

Derken asıl kendin günah almışsın nerden biliyosun alnımızın secdeye gitmediğini. Ayrıca dini konularda kafasından fetva vermek felakettir Allah korusun. Senin gibi rahatsızlığı olan kişilerin nasıl kılacağını Peygamber efendimiz (SallAllahü aleyhi vesellem) bildirmiş ve ilmihal kitaplarında islam alimleri açıklamıştır. Okuyup tatbik etmek yerine nefsine nasıl tatlı geliyorsa öyle yapmayı tercih edersen sen bilirsin.

Hayali
Hayali - 4 yıl Önce

Konuyla ilgili bilgi için http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=3290 adresine bakınız.


SIRADAKİ HABER