Doğu Türkistan’ın sesi olacaklar

Doğu Türkistan’da Türklere yönelik yürüttüğü baskı politikaları ve işkenceler nedeniyle Çin devleti protesto edilecek.

Doğu Türkistan’ın sesi olacaklar

FATİH AKBAŞ

Doğu Türkistan’da Türklere yönelik yürüttüğü baskı politikaları ve işkenceler nedeniyle Çin devleti protesto edilecek.

Hürriyet Meydanı’nda 28 Aralık Cumartesi günü saat 13.30’da yapılacak olan mitinge tüm Çorum halkı davet edildi.

Miting düzenleneme kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek yarın yapacakları miting hakkında açıklamalarda bulundular.

Düzenleme kurulu adına organizasyon hakkında bilgiler veren Erdem Eren, Çin devletinin Doğu Türkistan’da Türkler’e büyük baskılar ve işkenceler yaptığını ifade ederek, “Doğu Türkistan’da Türklere yönelik uygulanan baskı politikaları ile işkencelerin boyutu her geçen gün artıyor. Orada ki kardeşlerimizin sesini olabildiği kadar çok duyurmalı ve yaşadıklarını geniş kitlelere anlatmalıyız. Bu nedenle ‘Türkistan Soykırımını Lanetliyoruz’ adında bir miting düzenliyoruz. Mitingimize konuşmacı olarak Doğu Türkistan Yeni Nesil Hareketi Genel Başkanı Dr. Abdusalam Teklimakan katılacak. Tüm hemşehrilerimizi 28 Aralık Cumartesi günü saat 13.30’da Hürriyet Meydanı’nda yapacağımız mitingimize davet ediyorum” dedi.

Ziyarete miting düzenleme kurulu üyeleri, Ali Kaymak, Aysun Atlas, Nurullah Sağlamkaya, Ali Nayman ve Cengiz Örs katıldı. Kurulda ziyarete katılamayan Münür Çetin ile Çetin Öz’de bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 11:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Huzur
Huzur - 3 yıl Önce

İslam kardeşlerimiz orada işgence çekiyor türkün islam kardesligine baglılıgını gösterelim o kafir topluluguna şu an dese devletimiz gönüllüleri kafirleri helak etmeye sınır ötesine göndercez deseler türkiyenin 100 de 30 u gider savaşmaya eminim buna hak yolunda ölüm ödüldür bize yaşasın islam yaşasın islam kardeslerimiz

SIRADAKİ HABER