Doktorlarımıza bir de bu gözle bakar mısınız?

Gece gündüz demeksiniz adeta ömrünü insan sağlığı ve hayatı için seferber eden tüm sağlık çalışanları, çoğu zaman hiç te haketmedikleri tepki ve eleştirilere mazur kalırlar.

Doktorlarımıza bir de  bu gözle bakar mısınız?

HABER/YORUM 
EROL TAŞKAN

Gece gündüz demeksiniz adeta ömrünü insan sağlığı ve hayatı için seferber eden tüm sağlık çalışanları, çoğu zaman hiç te haketmedikleri tepki ve eleştirilere mazur kalırlar. Özellikle doktorlar başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının muhatap kaldığı eleştirilerin pek çoğu da ne yazık ki haksız ve vesal yüklü eleştirilerdir. 
Bunun en güzel örneğini ifade eden Kanlı Sedye başlıklı yazı, internet ortamında adeta paylaşım rekoru kırıyor. Dr. Deniz Arslan imzasıyla yayınlanan yazıda, doktorların hayatına küçük bir kesit açılırken, bizim görmediğimiz mekan ve zamanlarda yaşananlara kısa bir örnek teşkil ediyor. 
Poliklinik’te sıra beklerken doktorun 5-10 dakika geç kalışını, hemen işini savsaklama olarak değerlendiren hasta ve hasta yakınlarına işin iç yüzünü anlatan paylaşım, okuyan herkesi derin düşüncelere sevk ediyor. 

 

İŞTE O YAZI
Bu kanlı sedyeye iyi bak!
Burada biraz önce sağdan soldan fışkıran, ağza, burna, göze dolan, üstü başı, ortalığı batıran kana aldırmaksızın bir hayat kurtarıldı..
Bu senin en sevdiğin kişi de olabilirdi. Annen, baban, eşin, çocuğun, kardeşin...
Hele bir düşün..
Sence değeri ne bu işin? Ya da sen yapabilir miydin?
O hasta yoğun bakıma alındığında belki onlar dışarı çıkıp bir nefes alacaklar. Belki bir çay, bir kahve içip, bir sigara yakacaklar...
“Lan biz burda canımızın derdindeyiz, onlar keyif yapıyorlar” diye düşünme sakın!
Bu sedyeyi düşün!
Sen kaç gün dinlenirdin? Ya da sen yapabilir miydin??
Poliklinikte sıranı bekliyorsun. Doktor yok! Ama o şu anda bu hastaya müdahale ediyor olabilir. “Ben hastayım, bana ne onu bıraksın, gelsin” dermiydin?
Sence onu bırakıp sana mı gelsin?
İyi düşün..
Sen bırakıp gider miydin?
Dr.Deniz Arslan

YORUM EKLE
YORUMLAR
YILDIRIM
YILDIRIM - 1 yıl Önce

Toplum olarak Birbirimize karsı hosgörülü ve saygılı olmalıyız.Gerci bunların tamamının kaynagı kültürsüzlük daima okumalıyız kitap dergi gazete vb .saygılar.

Gözlemci
Gözlemci - 1 yıl Önce

Siz bu yorumu yaptınız belki sizin için doğru olabilir ama her doktor için de bu denilen şey geçerli değil işlerine geldiği gibi herşeye hastaya bile para gözü ile bakan doktorlarımız olduğundan insanlarımızın yaptığı bence hak ediliyo bile bu da her doktor için aynı şey değil tabiki...

erdal
erdal - 1 yıl Önce

zor meslek kutsal meslek geliri iyi stresi bol 72 bucuk milletle uğraşan hasta iyileş dimi ALLAH dan kötüleş dimi doktordan bilinen kadma değeri 5 kuruş olan insanların benim vergimle para alıyon diyenlere sessiz kalan kültürü düşük toplumlarda zor bir meslek kötü olanlar vardır her meslekte olduğu gibi ama geneli iyidir müteşekkiriz.

Yüzüne bakmayan doktor çok
Yüzüne bakmayan doktor çok - 1 yıl Önce

Adeta bıkmışlar. hastanın yüzüne bile bakmıyorlar. Böyle doktor çok. Sen ne anlatıyon dayı. 20-25 bin maaş artı döner alıyor o dr. Ler.

ŞAŞTIM
ŞAŞTIM @Yüzüne bakmayan doktor çok - 1 yıl Önce

dr lar 20-25 bin artı döner alıyorsa diğer sağlık çalışanları ne kadar alıyor. engin bilgilerinizi bizimle de paylaşırmısınız

Liyakat
Liyakat - 1 yıl Önce

Doktorluk mesleğinin kutsiyeti yadsınamaz ancak bu durum sadece doktorluk için değil tüm meslekler için geçerli, sorun ise liyakatsizlik, insanlar mesleklerini düzgün yapmaz oldu, nereden kaytarsam, nasıl yırtsam, belki de teknolojik dezenformasyon her ne ise sebep liyakat kalmadı üstadım... vesselam

SIRADAKİ HABER