Ekmeğe saygı uyarısı!

Çorum’da bazı çöp konteynırlarına atılan veya çevresine bırakılan ekmeklerin yerlere saçılması tepkilere neden oluyor.

Ekmeğe saygı uyarısı!

RECEP MEBET

Çorum’da bazı çöp konteynırlarına atılan veya çevresine bırakılan ekmeklerin yerlere saçılması tepkilere neden oluyor.

Haber Merkezimizi arayarak konuyla ilgili şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, “Ekmeğe hürmet edilmeli” diyerek duyarlılık çağrısında bulundular.

Sokak hayvanlarının parçaladığı poşetlerden etrafa dağılan ekmek parçalarının görenlerin içini burktuğunu anlatan vatandaşlar, “Nimetin ayaklar altında kalmasına dayanamıyoruz” diye konuştular.

İsraftan kaçınılması gerektiğine işaret eden vatandaşlar, temel besin mamüllerinden olan ekmeğe yapılan saygısızlığa göz yumulmaması gerektiğini dile getirdiler.

VATANDAŞLARDAN ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Sahip olunan nimetlere saygısızlığın toplumu kıtlık gibi afetlerle imtihana sürükleyebileceğini vurgulayan vatandaşlar, “Yanı başımızdaki coğrafyalarda insanlar açlıktan can çekişirken bizim ekmek gibi nimetleri israf edip çöpe atmamız hiç de doğru bir davranış değil” değerlendirmesinde bulundular.

Yetkililere seslenen vatandaşlar, ekmeği çöpe gitmekten kurtaracak çözümler üretilmesini istediler. Tüketim fazlası ekmeklerin değerlendirilmesi ve sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanılması için çalışma başlatılmasını öneren vatandaşlar, şehrin muhtelif yerlerine konulacak özel kutuların bu sorunun çözümüne katkı sağlayabileceğini ifade ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER