Emniyet kemeri denetimleri sonuç veriyor

Çorum’da polis ekiplerinin denetimleri sonuç verdi. Daha önce yüzde 28 olan emniyet kemeri kullanımı denetimler sonucunda yüzde 49’a yükseldi.

Emniyet kemeri  denetimleri sonuç veriyor


İl Emniyet Müdürlüğü’nden konu hakkında yapılan açıklamada, İl genelinde 04.09.2018 tarihinden itibaren İl Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerince yapılmış olan denetimlerde emniyet kemeri kullanımının yüzde 28 iken, 08.09.2018 tarihinde yapılan emniyet kemeri sayımında ise kullanım oranının yüzde 49’a ulaştığının tespit edildiğini belirtilerek bu oranından yetersiz olduğu belirtildi.
 

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
“Trafik kazalarının önlenmesi, trafik kurallarına uyma düzeylerinin en üst seviyeye çıkarılması, kaza sonucu meydana gelen yaralanmaların azaltılması ile denetim faaliyetleri yoluyla sürücüler üzerindeki algılanan yakalanma riski duygusunun artırılması amacıyla 2018 yılı sonuna kadar KGYS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) ile trafik kural ihlallerine yönelik emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, cep telefonu kural ihlali, kask kullanımı ihlali, çift sıra park ihlali, yaya kaldırımı park ihlali, drift yapan araçlar ile Kuyumcular Çarşısı, Zafer Çarşısı ve Kubbeli Camii etrafı trafiğe kapalı alanlara yönelik motosiklet denetimi yapılarak, tespiti yapılan ihlallere 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili hükümleri doğrultusunda yasal işlemler yapılacaktır. 
Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destek sağlayan siz değerli vatandaşlarımıza teşekkür ederiz.”    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER