Engelli kardeşlerin gönül kapısını çaldı

Vali Mustafa Çiftçi engelli kardeşlere yaptığı çat kapı ziyaretle mutluluk dolu bir sürprize imza attı.

Engelli kardeşlerin  gönül kapısını çaldı

EROL TAŞKAN
Vali Mustafa Çiftçi engelli kardeşlere yaptığı çat kapı ziyaretle mutluluk dolu bir sürprize imza attı.

18 ve 16 yaşlarında olan Yiğithan ve Alihan Öztürk kardeşleri evinde ziyaret eden Vali Mustafa Çiftçi, gençlerle sohbet etti. 

Baba İbrahim Öztürk ve anne Birdane Öztürk'ün gözü gibi baktıkları evlatları Alihan ve Yiğithan'ın sağlık durumları ve ihtiyaçları ile ilgili tespitler yapan Vali Mustafa Çiftçi, ailenin en küçük üyesi Yiğit Ali'ye oyuncak araba hediye etti.
Sağlık İl Müdürü Dr. Ömer Sobacı, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Zekeriya Doğan ve Aile-Sosyal Politikalar Müdürü Yahya Çoban'ın da hazır bulunduğu ziyaret, adeta mutluluk fırtınasına dönüştü. 

Çalan kapıyı açan aile, karşılarında Vali Mustafa Çiftçi'yi görünce şaşkınlıklarını gizleyemezken, ziyaretin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ettiler. Gençlerle ayrı ayrı sohbet eden Vali Çiftçi, gençlerin tatil talebini de geri çevirmeyip, Antalya'da onlar için rezervasyon sözü verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erhan ÖLÇER
Erhan ÖLÇER - 1 yıl Önce

Bir valinin, engelli hayata tutunmak için bir vesile bir sebeb aradığı kader mahkumu insanları ziyareti elbette çok güzel takdire şayan bir durum bu vesileyle Valimize teşekkür ediyoruz. Lakin bu nevi ziyaretler bu kardeşlerimizin beklentilerini yükseltiyor ve neticede beklentilerine cevap alamadıkları zaman çoook büyük hayal kırıklıkları yaşanıyor. Onun için ziyaret güzel ama ziyaretin amacına ulaşması ve o delikanlıların hayatlarını kolaylaştırmak adına fırsatların verilmesi dahada güzel olur kanaatimce!

SIRADAKİ HABER