Erdoğan'a Kentpark daveti

Çorum Belediyesi tarafından 2015 yılında yapımına başlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hızlandırılması için talimat verdiği Kentpark tamamlanarak hizmete açıldı.

Erdoğan'a Kentpark daveti

FATİH AKBAŞ

Çorum Belediyesi tarafından 2015 yılında yapımına başlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hızlandırılması için talimat verdiği Kentpark tamamlanarak hizmete açıldı.

213 bin metrekarelik alanda yaklaşık 50 milyon lira yatırımla kurulan Kentpark'ta bölgenin en büyük yapay göletinin yanı sıra 4 çocuk oyun alanı, koşu ve bisiklet yolu, 7 bin metrekarelik renkli bitkiler bahçesi, mesire alanı, futbol, basketbol ve tenis sahası, gösteri ve konser alanlarıyla 500 araçlık otopark bulunuyor.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Başkan Yardımcıları, AK Parti, CHP ve MHP’li Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Kentpark’ta incelemelerde bulundu.

Burada gazetecilere açıklama yapan Başkan Zeki Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kentpark projesi ile yakından ilgilendiğini ve son Çorum ziyaretinde de kendisine Kentpark'ın bir an evvel bitirilmesi konusunda talimat verdiğini hatırlatarak, "Aydın'daki kongrenin ardından Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşmede de bana Kentpark'ı sordu. Kendilerinin bilgisi ve himayesinde 24 saat esasına dayalı çalışarak parkımızı tamamladık” dedi.

Kentpark'ın Çorum'un prestij projelerinden biri olduğunu kaydeden Gül, "İhaleyi kazanan ilk firmanın işi belirtilen süre içinde tamamlayamamasından dolayı ikinci kez ihaleye çıktık ve 213 bin metrekarelik parkımızın yüzde 78'ini son 6,5 ay içinde tamamladık. AK Parti Çorum Milletvekilimiz ve MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan’da parkın bittiğini Sayın Cumhurbaşkanımız’a iletti ve açılışa davet etti. Şimdi en büyük arzumuz, buranın resmi açılışını Cumhurbaşkanımızın riyasetinde yapmak” ifadelerini kullandı.

Gül, parktaki yapay göl ve yeşillendirme çalışmalarının sorunsuz ilerlemesi ve burada yapılanların uzun ömürlü olması için geniş çaplı bir araştırma yaptıklarını söyledi.

Gül "Diktiğimiz 4 bin 300 ağacın yüzde 10'unun kuruyacağı öngörülüyordu ancak yüzde 1'i bile kurumadan tuttu” diye belirtti.

7'den 70'e her yaştan vatandaşın Kentpark'tan istifade edebileceğini vurgulayan Başkan Gül, "Kentpark'ta her vatandaşımız kendisine uygun bir mekan mutlaka bulacaktır. Şehrimize, kent merkezine yakın bir yaşam alanı kazandırdığımız için mutluyuz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 2 yıl Önce

güvenliği iyi sağlayın lütfen. Elektrikli bisikletler, motosikletlerle girişi yasaklayın. Kabuklu yemiş yeyip yere atanları, yere izmarit atanları ordan ATIN. Mangal ve nargile saçmalıklarına asla müsamaha göstermeyin. Belli noktalara kamera takın lütfen.

Mete Karayel
Mete Karayel - 2 yıl Önce

Kentpark şehrin çehresini değiştirdi.

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Sayın başkanin.Park için emekleriniz için teşekkürler.Parkın yanına da hayvanat bahçesi yakışır.insanların gezebileceği dev akvaryum da süper olur.Örnek olarak ESKİŞEHİR SAZOVA parkını incelemenizi çok isteriz.Mükemmel on numara park yapmışlar.Oradan esinlenerek ek birşeyler yapılabilir.Bir de orada ki gölette ki renkli sazan balıkları görmenizi çok isterim.Saygılar

Mambo
Mambo - 2 yıl Önce

Bedava çay kek servisi varmı acaba bizler bedavaya alıştık.cekirdegin tadı başkadır eğer bedavaysa...

SIRADAKİ HABER