Eski AK Parti il başkanına şantaj iddiasına tutuklama

Çorum'da, eski AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ'a şantaj yaptığı öne sürülen kişi tutuklandı.

Eski AK Parti il başkanına şantaj iddiasına tutuklama

Çorum'da, eski AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ'a şantaj yaptığı öne sürülen kişi tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, kısa süre önce AK Parti İl Başkanlığı görevinden istifa eden Karadağ ile irtibata geçen E.A, elinde kendisine ait bir ses kaydı ve bilgiler bulunduğunu iddia ederek, Mehmet Karadağ'dan çeşitli taleplerde bulundu. 

E.A, taleplerinin yerine getirilmemesi halinde ses kaydı ve bilgileri internet ortamında yayımlayacağı yönünde şantaj yaptı.

Bunun üzerine Karadağ Cumhuriyet Savcılığına müracaat ederek, suç duyusunda bulundu. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında E.A, polis tarafından gözaltına alındı.

Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen E.A, çıkarıldığı mahkemece "şantaj yapmak" suçundan tutuklandı.

Uzun süredir AK Parti Çorum İl Başkanlığı yapan Karadağ, 3 Ocak'ta parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında, isminin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için belediye başkan adayı olarak anıldığını, bu süreçten sonra şantaj amaçlı "siyasi komplo" ile karşı karşıya kaldığını ifade ederek, partisinin zarar görmemesi amacıyla görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 11:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
gamze
gamze - 2 yıl Önce

Allahım daha beter etsin o e.a yı kat ve kat çıkarsın inş. Her zaman yanındayız başkan iyi bir aile babası iyi bir başkan dik duruşuyla her zaman örnek gösteriyoruz göstermeye devam inş.

Evet ama
Evet ama - 2 yıl Önce

Evet ama kaset ne olacak hamze hanım

Adam
Adam - 2 yıl Önce

Bence kamuoyu bu konuda tam aydinlatilmamistir Olay nedir? iddialar nedir? E.a kimdir? Partiden birimidir? Baskan sucsuzsa nicin istifa etmistir?

has çorumlu
has çorumlu - 2 yıl Önce

Göründüğü üzere şantaj olduğu kesin .amma velakin siyasi komplo nasıl oluyor onu anlamış değilim...
uçkuruna sahip çıkıp çıkmamakla alakalı olabilir mi acaba

rumuz
rumuz - 2 yıl Önce

ne ekersen onu bicersin

Padişahım senden büyük Allah var
Padişahım senden büyük Allah var - 2 yıl Önce

Ukcurunu tutmazsan biri tutar eline verir işte milletin gözü önünde namaz kıl Allah illAllah de vatandaşın gözünü boya sonra tenhada ukcuruna sahip olma ondan sonra belediye başk. Niyetlen sonra dava aç yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali suçlama yap bana şöyle yaptılar böyle yaptılar lar lar lar vızırtı.....

ÇORUMLU
ÇORUMLU - 2 yıl Önce

Ne halt ettiyse artık.Bu Ak Parti Başkanları ve Milletvekillerinin ilk vukuatı değil ki. Başkanlık seçiminde Reise oy vermeyin , ben vermiycem diyen bir ak parti millet vekilimiz var hemde 10 kişilik bir kalabalıkta bunu söylüyor. Şimdi sorsan söylemedi duyulmadı olur. Sizin derdiniz koltuk derdiniz çorum olsaydı çevre illerin altında kalmazdık. Fabrikalarımız kapatılmaz tren geçer işsizlik bu kadar artmazdı.

ESNAF
ESNAF - 2 yıl Önce

Kasetle gelen. CD ile gider. Önemli olan,meydanlarda Allah kitap deyip, dürüstlük doğruluk dava adamlığı , önce millet önce devlet gibi beylik laflar yapan tüm siyasetcilerin önce "Eline Diline Beline Sahip Çık" düsturunu iyi bilmeleri gerekir. Siyasette dava uçkur davası olmamalı.Çapsız insanların mevki sahibi olunca nasıl kudurduğunun açık ibretidir. Allah korusun.


SIRADAKİ HABER