Eski hastanede son durum

AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, eski Devlet Hastanesi ile ilgili son gelişmeyi aktardı.

Eski hastanede son durum

M.BURAK YALÇIN

AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, eski Devlet Hastanesi ile ilgili son gelişmeyi aktardı.

Habercim19’dan Mustafa Demirer’in sorusu üzerine eski Devlet Hastanesi ile ilgili açıklama yapan AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, şunları söyledi: “Eski hastanede A-B ve C blok var. Bu konuda iki ayrı alternatif değerlendiriliyor. Birincisi A ve B blok yıkılacak. En son yapılan C blok depreme karşı güçlendirilecek. Diğeri ise A ve B blok traşlanarak iki kata indirilecek ve güçlendirilecek. C blok ile beraber sağlık hizmeti sunulacak. Bu konuda Sağlık Bakan Yardımcısı ile görüştüm.”

AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı da hastane ile ilgili girişimlerinin devam ettiğini, konuyla ilgili önümüzdeki ay bilgi vereceklerini ifade ederek, "Çorum için olmazsa olmazlardan birisi Devlet Hastanesinin ikinci basamak sağlık kurumu olarak hizmete açılmasıdır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 15:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih
Salih - 1 yıl Önce

Oraya 2 nci basamak hastane çok küçük kalır.Çorumun vizyonunu düşünerek 1500 yataklı ÇORUM ŞEHİR HASTANESİ yapılsın.Yeride müsait.Tıpkı Eskisehir gibi.Seçilmişler göreve.

emre
emre - 1 yıl Önce

yozgatta şehir hastanesi var ama çorumda yok hastane var stadyumun yanında gürültünün yanında o kadar çok şey kaybediyor ki çorum anlatamam

Dursun Dinçer
Dursun Dinçer - 1 yıl Önce

Sayın vekilim anlattığınız şekliyle otuz yıl sürer bu proje.Hantal bürokrasi varken.Ümitlenmeyin diyorsunuz yani.

SIRADAKİ HABER