Esnaf odaları Afrin için kurban kesti

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) tarafından  Afrin’de görev yapan askerler için 41 tane küçükbaş hayvan kesildi.

Esnaf odaları Afrin için kurban kesti

FATİH BATTAR

Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB) tarafından  Afrin’de görev yapan askerler için 41 tane küçükbaş hayvan kesildi.

ÇESOB binası önünde gerçekleştirilen törene Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ, ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, bazı oda başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Program kapsamında bir konuşma yapan ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç, esnaf odaları olarak her zaman devletin yanında olduklarını belirterek; ‘Türkiye çok güçlü bir ülke, bizim katkımıza ihtiyaç duymaz ancak Çorum esnafı olarak devletimizin, ordumuzun yanında olduğumuzu göstermek için askerlerimize 41 kurban hazırladık. Kesim işleminin ardından Kilis'e göndereceğiz.’ dedi.

Vali Necmeddin Kılıç da bütün Türk milletinin Afrin’de savaşmasa da ruhunun Afrin’de olduğunu belirterek; “Biz millet olarak zaten orduyuz ordunun ta kendisi millettir. Sembolik olarak içimizden birilerinin savaş meydanlarına gitmesi hepimizin savaşmadığı anlamına gelmez. Biz ruhumuzla Afrin’deyiz. Biz aklımızla, gönlümüzle Mehmetçiğimizin yanındayız.” dedi

Bugünkü savunma sanayinin temellerinin Kıbrıs Barış Harekatı’nda halkın gönüllü katılımlarıyla oluştuğunu vurgulayan Kılıç; “Bugünde halkımız o alicenap davranışlarıyla esnafımız, çiftçimiz, köylümüz, kentlimiz hep beraber Afrin’de olmak istiyoruz. Kadınlarımız mantı yapıyor, esnafımız kurban kesiyor. Ben esnafımızı tebrik ediyorum.” diye konuştu

Afrin’de Mehmetçiğin yiğitliğinin herkesin de gözlerini yaşarttığını ifade eden Kılıç; “Biz dünyada olduğumuz sürece mazlumların kanı akmayacaktır. Dünyanın dört bir yanında insan kanı dökülüyor ama biz insanı, insan onurunu korumak için, anneler evlatsız, çocuklar yetim kalmasın diye dünyanın dört bir yanında varız ve mücadele ediyoruz. İnşallah yakın gelecek Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin olacaktır.’ dedi

Konuşmaların ardından ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç İl Jandarma Komutanı Abdurrahman Başbuğ ve İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu’ya Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.

Program İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın tarafından başta Afrin şehitleri olmak üzere tüm şehitler için okunan dua ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 16:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER