Et yerine kanatlı eti kullanmışlar!

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hileli ürünler listesini yayınladı.

Et yerine kanatlı eti kullanmışlar!

FATİH BATTAR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı hileli ürünler listesini yayınladı.

Taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 618 firmaya ait 1211 parti ürün bakanlık internet sitesine koyularak kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Çorum’dan da hile kullanan 11 işletmenin yer aldığı listede, özellikle et ve tavuk gibi yiyecek sektöründeki işletmelerin hileleri gözden kaçmadı. Hileli işletmelerin et yerine kanatlı eti kullandığı gözlemlendi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taklit ve hileli ürünler listesini açıkladı. Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunuldu.Taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 618 firmaya ait 1211 parti ürün bulunuyor. Böylece ilk kamuoyu duyurusunun yapıldığı 2012 yılından bu yana 1283 firmaya ait 2816 parti ürün tüketicilerin bilgisine sunuldu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık hileli ürünler konusunda uyarılarda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 01:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER