“Evde Kal Çorum ” videosu çekenlere kitap hediye edilecek

Çorum Valiliği, “Evde Kal” videolarını Valiliğin sosyal medya hesaplarında paylaşacak.

“Evde Kal Çorum ” videosu  çekenlere kitap hediye edilecek

MURAT ÇETİN
Çorum Valiliği, “Evde Kal” videolarını Valiliğin sosyal medya hesaplarında paylaşacak. En çok beğeni alan 3 video sahibine ise Vali Mustafa Çiftçi tarafından imzalanan kitap hediye edilecek.

Konuyla ilgili Valilik tarafından yapılan çağrıda şu ifadelere yer verildi:
“Evde aile fertleriniz ile beraber çektiğiniz “Evde Kal Çorum” çağrılı videolarınızı 0533 798 60 19 numaralı WhatsApp hattımıza gönderin. Bizde her Cuma günü ilk 5 videoyu Valiliğimizin Facebook hesabında yayınlayalım.  En çok beğeni alan ilk 3 video sahibine Valimiz Mustafa Çiftçi tarafından aileniz adına imzalanan kitap hediye edilecektir. Video beğenileri Cuma akşamı saat 23.00’de sona erecek ve kazanan ailelerimiz Cumartesi günü Valiliğimizin Facebook hesabında duyurulacaktır. Her ailenin bir video gönderme hakkı olacak. Videolar 2 dakikayı geçmeyecektir.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Evet daha önce evde kal dedik ve gördük ki hiç bir faydası yok,
Maske, mesafe dedik gördük ki onunda faydası yok,
artık söylemleri değiştirme vakti gelmedi mi?
Evde kalarak hareketsiz kalıyoruz, direncimiz düşüyor,
maske takarak oksijensiz kalıyoruz, direncimiz düşüyor,
mesafe diyoruz ama aynı yastığa baş koyan eşlerden birinde virüs çıkıyor, diğerinde çıkmıyor,
korku pompalıyorsunuz korkuyoruz, direncimiz düşüyor,
sonuçta bırakın c19'u normal bir virüs bile bizi ezip geçebiliyor!
Madem bu kadar bulaşıcı bir virüs, o zaman neden test yapılırken maske veya tükrüğümüzden örnek alınmıyorda ta burnumuzun derinliklerinden alınıyor, hiç sormuyoruz?
Ya da PCR Testlerinde bir tuhaflık yok mu, diyemiyoruz?
Bakan bey bu senenin gribi c19 diyor, ula ne oldu bizim normal grip ve nezlelerimize, diye soran çıkmıyor?
Daha bilimsel olarak c19'a karşı etkisi ispatlanmamış en ağır (sıtma) ilaçlarını intihar eder gibi (DSÖ bile kullanmayın dediği ilaçları) millete içiriyorsunuz da, neden etkisi bilimsel makalelerde açıklanmış d ve c vitamini takviyesinden bahsetmiyorsunuz? SARS için bile en büyük çare C vitamini idi diye atılan manşetleri görmüyorsunuz?
Sarımsak, turşu, kelle paça, biber, bol bol yeşillikler yiyin, diyemiyorsunuz? Bunları söyleyenleri de tiye alıyorsunuz?
Bir gribi bu kadar abartıyorsunuz!
Kış geldi, direnç düştü hastalık çoğaldı bu normal, hele ki pompalanan korku ile başı ağrıyan, sırtı ağrıyan, ufak bir öksürenin hastaneye gidip o PCR testlerine (bu testin mucidi bile bulaşıcı hastalıklar için bu kullanılmaz, derken ayrıca ben istediğimi pozitif, istediğimi negatif çıkarırım, diyenler bu testin başındayken!) sokularak hastasın denilmesi çok daha normal.
Lütfen aklımızı başımıza toparlayalım, yarın konuşacağınız iç siyaset malzemesi bile kalmayacak, aşılarla nesliniz bile ortadan kalkacak belki de!

SIRADAKİ HABER