Farelerle dolu tek göz odada yaşam mücadelesi veriyorlar

Çorum'un merkeze bağlı Kutluca köyünde eşi ile birlikte yaşayan 52 yaşındaki engelli Nimet Özdemir, bir yandan hastalıklarla bir yandan da banyosu ve mutfağı olmayan tek göz odada yaşam mücadelesi veriyor.

Farelerle dolu tek göz odada  yaşam mücadelesi  veriyorlar

FATİH BATTAR
Çorum'un merkeze bağlı Kutluca köyünde eşi ile birlikte yaşayan 52 yaşındaki engelli Nimet Özdemir, bir yandan hastalıklarla bir yandan da banyosu ve mutfağı olmayan tek göz odada yaşam mücadelesi veriyor.

Evinin her tarafı fare delikleriyle dolu engelli, KOAH hastası kadının tek isteği konteynır da olsa nefes alabileceği bir ev.

Eşi ile birlikte tabiri deyimle köpek bağlasan durmaz bir evde hayatta kalma mücadelesi veren Özdemir, devlet yetkililerinden kendilerine uzanacak bir yardım eli bekliyor. 
Eşinin kendisine bakmak zorunda olduğu için çalışamadığını belirten Özdemir, tek geçim kaynaklarının engelli maaşı olduğunu söyledi.

Eşine kendisine baktığı için sürekli dua eden engelli ve astım hastası kadın; "Eşim de olmasa bana bakacak kimse yok. Bir çocuk gibi benim herşeyimle ilgileniyor." diyor.

Sürekli yatalak olduğu için eşinin kendisine bakmak zorunda kaldığını ve bu yüzden çalışamadığını belirten Özdemir; "Tek geçim kaynağımız 500 lira engelli maaşımız. 100 lira kira ödüyoruz bu eve. Biz devletimizden yiyecek-giyecek yardımı istemiyoruz. Evimiz tek göz oda. Banyosu, tuvaleti bile yok. Her taraf fare delikleriyle dolu. Astım hastası olduğum için sadece nefes alabileceğim bir konteynır yada prefabrik bir ev istiyoruz." dedi

Evinin her tarafının fare delikleriyle dolu olduğunu anlatan Özdemir; "Gece başımı ve ayaklarımı kemiriyorlar. Artık intihar noktasına geldim. Her yağmur yağdığında evimizi su basıyor. Çatıdan fareler düşüyor başımıza.  Yakında bu fareli evden de çıkaracaklar. Nereye gideceğimizi bilmiyoruz. Lüften sesimizi duysunlar. Yaşamak için nefes alabileceğimiz bir ev istiyoruz." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2020, 19:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
çorum
çorum - 12 ay Önce

Kutluca köyü halkı ve muhtarı bir köylünüzede bakamadınızmı. Hiç olmasa evi tamir edin .Paranız yoksa ağaçtanda olsa yatak falan yapın. Evi bir boyayın yav tek göz .Fare deliklerini kapatın alçıyla ne var hiç mi insanlık yok. İnsanlığın bittiği noktada olmanızın vebali vardır.
Umarım bir an önce insanlık aklınıza gelir.

Vali ve Belediye Başkanı...
Vali ve Belediye Başkanı... - 12 ay Önce

Sayın valimiz, belediye başkanımız görmez mi bu insanları? Verdiğimiz vergilerle bu insanlara destek olmalarını istiyoruz. Sosyal bir devlet bunu gerektirir.

Serkan balli
Serkan balli - 12 ay Önce

Koca köyde 1ev yapamamışlar o koyun utanması lazım

Arif
Arif - 12 ay Önce

Bir kardeşimiz bu aileye ulaşsın, biz uzaktayız, elimizden gelen miktarı yollayalım, düzgün bir eve taşıyalım. Gazete üzerinden yardım kampanyası düzenlenebilir.

hamdi ozdemir
hamdi ozdemir @Arif - 12 ay Önce

Ben esiyim lutfen hickimse donup bakmiyor kis geliyo

21 yüzyıl
21 yüzyıl - 12 ay Önce

Sanmayın ki her kalıbın içindeki insandır,insanı farklı kılan merhamettir vicdandır...
Kutluca köyü muhtarı,azaları,köy halkı komşunuz açken,madurken,yaşadığı evin içini görmüşken ,hasta bir insanın yer yatağında ,fare delikleri olan ,sağlık koşullarına uygun olmayan , bir evde yaşantısın olduğunu bilerek engelli,ihtiyaç sahibi,madur komşunuzu unutup ,görmezlikten gelip sizler evinizde sıcak yemeğinizi yiyerek ,evinizde bu gece huzurla uyuyabilecek misiniz? Vicdanlarınız rahat mı?

yorumcu
yorumcu - 12 ay Önce

komşunun komşuya bakmadığı dünya bu olsa gerek

fuat
fuat - 12 ay Önce

Yardım etsin şehrin zenginleri. Ahlatçı ciro söylemeyi biliyor EKOTÜRK Kanalında. Milletin yastık altındaki altınını hesaplayana kadar sağdaki soldaki muhtaçlara yardım etsin.Ahlatçı sadece bir örnek .Şehrin bütün para babaları için bu.Çenesiz,Şamlı,Ahlatçı,Sinpaş ın sahibi Avni vs vs

MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 12 ay Önce

Bu olay aslında kıyametin alameti.Başda muhtar olmak kaydıyla tüm kutluca köyü bu işden sorumlu ALLAH katında.Olmasa ilglenen biri çıksın çoruma yaşlılar yurduna yerleştirilsin.Ha BİRDE köy halkından dinlemek gerekir olayı.ALLAH yanlışımızı düzeltsin amin.


SIRADAKİ HABER