Fen Lisesi bölgesinde yeni imar düzenlemesi istiyorlar

Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ömer Okçu, Çorum’da konut yapacak arsa sıkıntısı yaşandığını ifade ederek yetkililerin bu soruna çözüm bulmasını istedi.

Fen Lisesi bölgesinde yeni imar düzenlemesi istiyorlar

FATİH AKBAŞ

Dernek üyeleri Eyyüp Göknar ve Dursun Cihan ile gazetemizi ziyaret eden Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Ömer Okçu, Çorum’da konut arsası sıkıntısı yaşandığını ifade ederek, “Biz yetkilerden bu soruna çözüm üretmesini istiyoruz. Aşağı Sanayi ile Fen Lisesi arasında kalan bölgede imar düzenlemesi 3 kata izin veriyor ancak çevresinde ki alanlarda kay yüksekliği 9 ila 10 kat arasında değişiyor. Kat sayısı az olduğu içinde bu bölgede gelişme hızı istenilen düzeyde olmuyor. Burada kat yüksekliğinin 5’e çıkartılması için Belediye tarafından daha önce bir çalışma yapılmış ancak hayata geçirilememiş. Bu düzenlenmenin şuan beklediğini öğrendik. Kat yüksekliği artırıldığı takdirde hem Fen Lisesi bölgesinin gelişimi hızlanacak hemde arsa sıkıntısı nedeniyle yaşanan yeni konut sorunu da bir süre daha çözülmüş olacak” dedi.

Okçu, yetkililerin sektörün bu konuda ki taleplerini dikkate alıp gerekli düzenlemeleri yapmalarını beklediklerini belirterek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
onurlu
onurlu - 4 yıl Önce

aman bi orası kaldı tarla marla bırakmadınız. Gidin tarım arazi dışına yapın şehir merkezindeki viraneleri temizleyin

SIRADAKİ HABER