Gazi Caddesi esnafından yaya geçidi eylemi!

Çorum’da Gazi ve İnönü Caddesi’nde trafiği rahatlatmak amacıyla İl Trafik Komisyonu’nun aldığı karar doğrultusunda bazı yaya geçitlerinin kapatılması esnafı mağdur etti.

Gazi Caddesi esnafından yaya geçidi eylemi!

FATİH BATTAR
Çorum’da Gazi ve İnönü Caddesi’nde trafiği rahatlatmak amacıyla İl Trafik Komisyonu’nun aldığı karar doğrultusunda bazı yaya geçitlerinin kapatılması esnafı mağdur etti.

Gazi ve İnönü Caddesi’nde trafik akışının rahatlatılması amacıyla yaya geçitlerinde yapılan düzenlemenin doğru olduğunu ancak, şehrin en işlek yaya geçidinin kapatılmasının yanlış olduğunu belirten esnaflar, belediyenin işlek yaya geçitlerini yeniden açmasını istiyor.

Yaya geçitlerinde yapılan düzenlemenin yanlış olduğunu dile getiren Gazi Caddesi esnafı, yaya geçidinde eylem yaptı.
Esnaf olarak mağdur olduklarını belirten cadde esnafından Zübeyir Cihan; “Gazi Caddesi’nde trafiği rahatlamak amacıyla yaya geçitlerine yapılan düzenleme doğru ama bazı yaya geçitlerinin kapatılması bizi esnaf olarak mağdur etti. Bizim burada otobüs durağı var ve insanlar bizim burdaki yaya geçidini kullanıyorlardı. Burası Çorum’un en işlek yaya geçitlerinden birisiydi. Şimdi sadece biz değil, yaşlı vatandaşlarımız da mağdur oldu. Karşıdan karşıya geçmek yukarı çıkmak zorunda kalıyor, bu sefer de otobüse yetişemiyor. Buranın bir üstündeki yaya geçidinin kapatılması daha mantıklı idi. Çünkü orayı kullanan yok. İşlek olan yaya geçidi kapatıldı, kimsenin kullanmadığı karşısında esnafın olmadığı yaya geçidi kapatılmadı. Yaya geçidi kapatıldığı günden bu yana işlerimizde ciddi düşüşler yaşandı. O yüzden belediyeden burayı tekrar açmasını bir üstündeki yaya geçidini kapatmasını istiyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇORUMLU DAYI
ÇORUMLU DAYI - 2 yıl Önce

Değerli kardeşlerim, bir şehrin trafiğinin akıcılığı düzenlenirken "ESNAFIN" karı zararı ,işlerinin düşmesi kalkması gibi bir kıstas baz alınamaz. Esnaf sırf yaya geçidinden mi para kazanıyor? Caddede dükkanı tutmuşsun reklamını yap, indirimini yap, her şeyden önce dürüst esnaf ol ,müşterine kendini sevdir. Yaya geçidi trafiği zora soktuğu için hatta durdurduğu için kapatıldı, trafik akmadıktan sonra ne kıymeti var o caddenin, ozaman caddeyi trafiğe kapatalım herkes yaya gezsin Gazi Caddesinde. Çorum hep bu küçük ölçekli çıkar beklentili dar ve sığ fikir ve taleplerden kaybediyor ve gelişemiyor. Bırakalım bu bencilliği lütfen.

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Saka gibi.trafikteki araclari dusunen yok.9tane yaya gecidi kapatilacak diye hatirliyom daha 1 tane kapatildi

Erol Faruk
Erol Faruk - 2 yıl Önce

Yeni yaya yönetmeliğine göre trafik lambası olsun olmasın yaya geçitlerinde öncelik yayanın. Ancak önceki yönetmelikte tarafik lambası yoksa öncelik araçlardaydı. Eski mevzuata göre yol üzerinde çok sayıda yaya geçidi açılmıştı yayalar da kullanıyordu. Yeni yasa çıkınca 15-20 metrede bir olan yaya geçitlerinin her birinde bir yaya da olsa araçlar durmak yayaya öncelik vermek zorundalar. Bu sebepten trafik aksamaktadır. Dolayısıyla bize düşen yeni mevzuata hem sürücüler, hem yayalar uyarlarsa makul aralıklarla açılan yaya geçitleri hem trafik hemde yayalar için daha doğru uygulama olacaktır.

yazık
yazık - 2 yıl Önce

siz akşama kadar dükkanlarınızın önüne hakkınız olmadığı halde duba koyun, sırf kendi şahsi araçlarınızı park etmek için, sonra da cahilce ve düşünmeden yaya geçitlerini eleştirin...Keşke esanaflığın da diploması olsaymış!!!

SIRADAKİ HABER