Gazi Caddesi’nde dört yaya geçidi kapatılacak

İl Trafik Komisyonu tarafından araç trafiğini rahatlatmak amacıyla yaya geçitlerinin azaltılmasıyla ilgili komisyon geçtiğimiz gün incelemelerde bulundu. 

Gazi Caddesi’nde dört  yaya geçidi kapatılacak

İl Trafik Komisyonu tarafından araç trafiğini rahatlatmak amacıyla yaya geçitlerinin azaltılmasıyla ilgili komisyon geçtiğimiz gün incelemelerde bulundu. 
 

Belediye Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, geçtiğimiz haftalarda Vali Yardımcısı Recep Yüksel'in başkanlığında gerçekleştirilen trafik değerlendirme toplantısında Gazi ve İnönü Caddelerinde yaya geçitlerinin azaltılmasına yönelik alınan kararın ardından komisyon üyeleri inceleme yaptı. Komisyon üyeleri Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Recep Gür, Turgut İlgü, Bünyamin Demir, Lütfullah Şirin ve Kenan Şahin, İnönü ve Gazi Caddesinde incelemelerde bulundu. Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü 4 yaya geçidinin yaya trafiğine kapatılacağını ve kapatılan geçitlerde gereken önlemlerin alınacağını belirtti. 
 

Çöplü, "İnönü ve Gazi Caddesinde oluşan araç trafiğinin sıkışıklığını engellemek adına yaya geçitlerinin azaltılması için yapılan incelemede 4 yaya geçidinin kapatılması için karar aldık. Komisyon üyeleri ile birlikte aldığımız karar önümüzdeki günlerde İl Trafik Komisyonuna sunularak kararı uygulamaya koyacağız. Belediyemiz tarafından yapılacak olan çalışmalarla da yaya geçitleri standartlara uygun hale getirilerek iki yaya geçidi arası en az 200 metre olacak şekilde düzenlenecek ve yaya geçitlerinin ikonları standartlara uygun hale getirilerek eksiklikleri tamamlanacak. Çorum Belediyemiz, Sultan lahmacun, Çorum Valiliği önünde ve üst kısmında kalan yaya geçitleri yaya trafiğine kapatılacak. Amacımız Gazi ve İnönü Caddelerinde oluşan araç trafiği sıkışıklığını en aza indirgeyebilmek." ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya
Ziya - 2 yıl Önce

Çok iyi olur, bu kadar yaya geçidi memleketin hiç bir yerinde yokdur herhalde

balaban19
balaban19 - 2 yıl Önce

Oldu, Gazi Caddesini yayalara komple kapatın da halkta kurtulsun sizde kurtulun.....

Adam
Adam - 2 yıl Önce

Gazi caddesini arac trafigine kapatsanizda insanlar genis bir caddesi eksoz dumansiz gurultusuz alisverisini yapsa. Su Komisyonun gorevine bak cay demle

Mehmet Keskin
Mehmet Keskin - 2 yıl Önce

Olması gereken bir durumdu. Şehirde özellikle ana caddelerdeki tüm yaya geçitleri yeniden düzenlenmesi lazım. Kimisinin yeri uygun değil, kimisinde çizgi yok. Yani gelişigüzel yapılmışlar.

Davud
Davud - 2 yıl Önce

Yapacağınız iş çok basit refüjleri daraltın o kadar

Emre
Emre - 2 yıl Önce

Çözüm bu olmamalı bu yayalari cezalandirmaktan başka birşey değil alt geçitler yapın ozaman millet uçuşun mu

gerçek düş
gerçek düş - 2 yıl Önce

Benim gözlemim şudur ki oluşan trafik yoğunluğu gazi caddesindeki yaya geçitlerinden değil inönü caddesindeki yaya geçitlerinden dolayıdır. İl trafik komisyonuna önerim şudur ki: bu yollarda SİMÜLASYON verisi toplanmalı. Yapılacak benzetime göre hangi geçitler yoğunluğa sebep oluyorsa onlar kaldırılmalı yada alternatif üretilmeli.

Salih
Salih - 2 yıl Önce

Doğru karar 20 metrede bir yaya geçidi olmaz...

SIRADAKİ HABER