Gazi Caddesi’ne bisiklet yolu

Çorum Belediyesi, bisiklet kullanımını yaygın hale getirmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Gazi Caddesi’ne bisiklet yolu

Çorum Belediyesi, bisiklet kullanımını yaygın hale getirmek için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye, ÇORBİS projesi kapsamında yeni bisiklet yolları yapımına devam ediyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilerek Gazi Caddesindeki çalışmaları başlattıklarını söyledi. İlk etapta Recep Tayyip Erdoğan Caddesi kavşağı ile Atatürk Anadolu Lisesi arasında çift yönlü bisiklet yolu çalışmalarını tamamlayacaklarını vurgulayan Çöplü, bu çalışmanın etaplar halinde Kuzey Kampüsüne kadar devam edeceğini ifade etti.

Esnaf ve vatandaş için indir bindir cepleri yapılacak
Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, Gazi Caddesi’nde Atatürk Anadolu Lisesi ile RTE Caddesi kavşağı arasına yapacakları bisiklet yollarıyla birlikte acil durumlar ile esnaf ve vatandaşların kısa süreli duraklamaları için indir-bindir cepleri yapacaklarını dile getirdi. 

Araçların kısa süreli duraklamaları için bu güzergahta 3 noktaya cep yapacaklarını kaydeden Çöplü, “Pirbaba Kavşağı, Albayrak Sokak çıkışı ve RTE kavşağına dönüşlerde esnafımızın yük indirip bindirmesi ve kısa süreliğine alışveriş yapmak isteyen vatandaşlarımız için cepler belirledik. Yaptığımız bu çalışmayla birlikte hem trafik akışı normal seyrinde devam edecek hem de ulaşım için bisiklet tercih eden hemşehrilerimiz bisiklet yollarından rahatça seyredebilecek.” diye konuştu.

Kuzey kampüsünden Güney kampüsüne kesintisiz bisiklet yolu
Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, bisiklet yolu çalışmasının tamamlandığında Hitit Üniversitesi Kuzey Kampüsünden bisikletine binen bir üniversite öğrencisinin bisiklet yollarını kullanarak kesintisiz olarak KYK yurtlarına ulaşabileceğini söyledi. 

ÇORBİS projesi kapsamında Çorum’u bisiklet kenti haline getirecek önemli bir çalışmayı hayata geçireceklerini vurgulayan Çöplü, “Kuzey kampüsünden bisikletine binen bir öğrencimiz Samsun yolu kavşağından Gazi Caddesine girecek çimento fabrikası güzergahından Ticaret ve Sanayi Odası, Meslek Yüksekokulu, Atatürk Anadolu Lisesi, Valilik güzergahını takip ederek Gazi Caddesinden Recep Tayyip Erdoğan Caddesine gelecek. Recep Tayyip Erdoğan Caddesine giren bisiklet sürücüsü Azerbaycan Caddesine, oradan da Akşemseddin Caddesi, Millet Bahçesi, Yeni Terminal, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Güney Kampüsü ve KYK Yurtlarına ulaşacak.” diye konuştu.
 

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2020, 15:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 3 ay Önce

Tebrikler belediyeye. Cadde güzelleşecek. Park halinde araç görmeyeceğiz.

Eğitimci
Eğitimci - 3 ay Önce

Cadde çok genişya olmazsa olmazdı zaten seyret şimdi kazaları başkanın biri yol ortasındaki göbekleri genişleterek trafik sorununu çözdü buda sözüm ona bisiklet yoluyla çözecek

Sağlam Adam
Sağlam Adam @Eğitimci - 3 ay Önce

Nasıl bir eğitimci zihniyetine sahipsin? Medeni ülkelere gözünü aç da bir bak! Bisiklete ne kadar önem veriyorlar bak! Trafik sorununun tek çözümü bisiklettir özellikle şehir içi ulaşımda!

Adam
Adam - 3 ay Önce

Umarim Bisikletliler icin sinyalizasyonu unutmamislardir Yoldaki araclar icin max hizida 30km dusurmek lazim

kadir
kadir - 3 ay Önce

adam caddede dukkanın onune koyuyor ne dörtlü yakma ne de 10dk kuralına uyuyordu süper olmuş..

Mehmet Keskin
Mehmet Keskin - 3 ay Önce

Çok iyi düşünülmüş bir uygulama. Elinize sağlık.

Çorum 19
Çorum 19 - 3 ay Önce

Yollarımız çok genişmiş gibi birde bisiklet yolu yapıyorlar.trafik temelli felç olacak iki arabanın zor sığdığı yola birde birde bisiklet yolu yapıyorsunuz Allah size akıl fikir versin nediyeyim.

Ziya
Ziya - 3 ay Önce

Anlaşılan o ki Şoförleri Daha çok Çile bekliyor,yollar daralacak bisiklet Yolu çıkarmak için ,yolu bir de elektrikli mobiletler kullanacak yani sadece bisikletçiler değil

SIRADAKİ HABER