Geç gelen memurlara vali yardımcısından tepki

Çorum’da Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Bürosu tarafından düzenlenen eğitim toplantısına kamu çalışanları geç gelince vali yardımcısı isyan etti.

Geç gelen memurlara vali yardımcısından tepki

Çorum’da Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı ve Avrupa Birliği Bürosu tarafından düzenlenen eğitim toplantısına kamu çalışanları geç gelince vali yardımcısı isyan etti.

Valilik tarafından Turgut Özal İş Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının sabah saat 08.30’da başlayacağı bildirildi. Toplantının yapılacağı salona Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan ve 11 katılımcı tam zamanında geldi. Katılımcıların az olması nedeniyle toplantı 15 dakika geç başlatılırken, Vali Yardımcısı Özkan, görevlilerden 35 kişinin katılması gereken toplantıya zamanında gelen kamu çalışanlarının isimlerinin not alınmasını istedi. Vali Yardımcısı Özkan’ın toplantı başladıktan sonra kürsüde konuşma yaptığı sırada bazı memurların salona gelmeleri dikkatlerden kaçmadı. 

Saat 08.30 itibariyle toplantı salonunda hazır bulunan kamu çalışanlarına teşekkür eden Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan, "İlimizde mesai saat 08.00’de başlıyor. Ben de buradan yola çıkarak toplantıyı saat 08.30’da başlatabiliriz ve günün en verimli saatlerini etkin ve verimli program için yaşama geçirebiliriz diye düşünmüştüm. Saat 07.30 demedim, 08.30 dedim. Ama buna rağmen bazı arkadaşlarımızın saate uymadıklarını görüyoruz" dedi. 

Dün sosyal medyada bir paylaşımda bulunduğunu belirten Özkan, "Aslında Avrupa Birliği'ne neden çok dahil olamıyoruz. Kültürel yapımız birey refleksimiz, değerlerimiz neden uygun değil bunun cevabı orada yatıyor. Bir tane Japon öğle yemeklerine birkaç kez erken gittiği için televizyona çıkıp özür dilemek zorunda kalıyor. Üst yöneticilerde biz bunun farkına varmadık. Biz bunu belirleyemedik ve mesaiye uygun hareket ettiremedik diye onlarda özür dilemek zorunda kalıyor. Bir taraftan böyle bir mantalite var. Bir taraftan da benim yaşadığım bir olay var. Geldiğimi ilde burada da az kalsın yaşayacaktım. Geldiğim ilde yemekhane 30 dakika, 15 dakika önce açılmıyor diye sendika temsilcileri beni şikayet ettiler. Üst yöneticilerimizde sendika talebine uygun olarak yemekhaneyi 30 dakika erken açtırdı. Düşünün bir tarafta yemekhaneye erken girdiği için özür dileyen birey yapısı öbür taraftan da yemekhaneyi tam zamanında açtıran vali yardımcısını şikayet eden bir sendika temsilcisi. Aslında AB’ye katılamadığımızın cevaplarını burada bulabiliriz" diye konuştu. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2018, 12:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya genç
Ziya genç - 4 yıl Önce

Çooook haklısın sayın vali yardımcısı, geç gelen memurları gönderin yurtdışına biraz orda çalışsınsar da görsünser , memuriyeti kapana kadar iş , bence Memuriyet de özelleştirilsin, bak ozaman hizmete , verimliliğe, .
Nereye giderseniz gidin karşunıza mutlaka mesai saatinde işinden hariç her şey ile uğraşan memurlar çıkıyor, hiç bir şey yapmıyorsa cep tel ile meşkul, sen orda bekle dur, umrundamı memurun. Bunlar bizzat yaşanan olaylar, mutlaka işini seven ve dürüstce yapanlara lafımız yok....

bir bilen
bir bilen - 4 yıl Önce

08.30'da iş başında olamazlar ama 17.00 yi bir dakika geçirmezler...

Görüş
Görüş - 4 yıl Önce

Çorumda bu alanda insanların önünü kesen bir kaç insan var. Bunlara yetki verilmiş. Bunlar olduğu sürece Çorum'da hiç bir ilerleme olmaz.

memo
memo - 4 yıl Önce

geç gelen memuru kaç dakika geç geldiyse akşamda o kadar geç göndereceksi kardeşim .

SIRADAKİ HABER