‘Geçmişte vekillik tekliflerini nasıl reddetmişsek bu makamlardan çekilmesini de biliriz’

Uslu, Şeker Fabrikalarının özelleştirmeleriyle ilgili yaptığı açıklamasından dolayı kendisine “siyasi hayatı bitti” diye yorum yapanlara cevap verdi.

‘Geçmişte vekillik tekliflerini nasıl reddetmişsek bu makamlardan çekilmesini de biliriz’

M.BURAK YALÇIN

TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, Şeker Fabrikalarının özelleştirmeleriyle ilgili yaptığı açıklamasından dolayı kendisine “siyasi hayatı bitti” diye yorum yapanlara cevap verdi. Uslu, “Geçmişte vekillik tekliflerini nasıl reddetmişsem bu makamlardan çekilmesini de biliriz” dedi.

Hizmet-İş Sendikası 1. Olağan Genel Kurul toplantısında konuşma yapan TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, sendikacılığın koşmakla, akılla ve vicdanla mümkün olabileceğini belirterek, mücadele ederken adaletin asla ıskalanmaması gerektiğini söyledi.

‘HAK-İŞ, TÜRKİYE’Yİ İLERİYE TAŞIYACAK KODLARI YAKALADI’

Hak-İş’in Türkiye’yi ileriye taşıyacak kodları yakaladığını da ifade eden Uslu, “Hak İş, savunduğu fikirler itibariye Türkiye’de siyaset yapanlara örnek teşkil etmiş, laboratuvar görevi görmüştür. HAK-İŞ IMF, Anayasa ve demokrasi konusunda her zaman haklı çıkmıştır. Hak İş’in var olmasını Türkiye’nin de yoluna emin adımlarla yürümesinin garantisi olarak görüyorum” diye konuştu.

‘BİZ KEFENİMİZİ GİYEREK YOLA ÇIKTIK’

Şeker Fabrikalarının özelleştirmeleriyle ilgili yaptığı açıklamadan dolayı kendisine “siyasi hayatı bitti, riske attı” gibi yorumlarının yapıldığını da ifade eden Uslu, bu yorumları yapanlara şöyle cevap verdi: “Bizim için bu makamlar, mevkiler geçicidir. Geçmişte milletvekilliği teklif edildiği zaman nasıl elimizin tersiyle reddetmişsek bu makamlardan çekilmesini de biliriz. Bizimle ilgili ömür biçenler şunu bilsinler ki biz zaten kefenimizi giyerek yola çıktık. Eğer birileri illa beni eleştirmek istiyorsa kendilerine baksınlar. “Konuşursan seni partiden atarım ha” diyen genel başkanlar var. Tehditlere boyun eğenlerin AK Partiyi ve bizi özgür düşüncelerimizden dolayı aklımız, bilgimiz, birikimimiz, ufkumuz ve heyecanımızdan dolayı asla eleştirme hakları yoktur.”

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 17:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu
çorumlu - 4 yıl Önce

ununu elemiş sin eleğini aşmışsın bu saatten sonra seni kim tutar .

Ortakoy
Ortakoy - 4 yıl Önce

Vekilligi tabi istemezsin HAK IS senin icin arpalikti ilkokul terk bir kisi trilyon kazaniyorsa ne yapacak mv maasini zaten su saatten sonra uslu yu ceylani kurt u aday yaparlarsa ak partiye oy yok ceylanin vekilligi belediye baskaninin oglunun arkasini toplamakla geciyor kurt varmi yokmu belli deyil uslu sade kompleks coruma zerrece faydalari yok

Ali Ekber can
Ali Ekber can - 4 yıl Önce

Kefen yalnızca ölümde giyilir bunun adı ölümü göze almaktır anlayana

Olcay sarac
Olcay sarac - 4 yıl Önce

Sayin vekil siz bir dahaki secimde ya konulmayacaksiniz yada secmezler diye böyle aciklamalarda bulunuyorsunuz once havalani icin yaptiginiz konusma dahil tüm konusmalarda ak parti secmenine resmen dalga gectiniz bu yuzden artik size bu Çorum halki guvenmiyor Çoruma bir yatirim getirmediz gibi bir yandanda gelecek olan is ve yatirimlari bizden küçük komsu illere gitmesine vesile oldunuz yanlis anlamayin bir ak parti secmeni olarak siz en iyisi bir daha adaylik koymayin havada ucak görmüş coban görünümlü Corumlular sizi secmezler artik

Hayat zalim
Hayat zalim - 4 yıl Önce

Sayin uslu ve diger vekiller corum icin elle tutulan gozle gorunen ne yaptiniz yapmadiginiz gibi faliyet gosteripte 2016 da kapanan Hayat gurubuna bile bir sey yapmadiniz yapamadiniz 450 iscinin sonunu hazirladiniz Yüce Rabbim bunun hesabini sorar tasin altina elinizi koymaktan kacindiniz

SIRADAKİ HABER