Gençlik Merkezleri'ne kayıtlar başlıyor

Çorum Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından her yıl düzenlenen kurslar 2018-2019 eğitim-öğretim sezonun başlaması ile yeniden başlayacak. Kurslara kayıtlar 22 Eylül'den itibaren başlayacak.

Gençlik Merkezleri'ne kayıtlar başlıyor


Çorum Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen yaz kurslarının sona ermesi ile birlikte 2018-2019 eğitim öğretim sezonu kurs kayıtları 22 Eylül'de başlayacak. Belediye Başkanı Zeki Gül, Gençlik merkezlerinde çocukların ve gençlerin bireysel yeteneklerini geliştirmesi amacıyla geçtiğimiz yıllarda da başlatılan kursların bu yılda düzenleneceğini belirtti. Kurslara ilginin her geçen yıl artarak devam ettiğini bu artışlında kendilerini bir hayli mutlu ettiğini belirterek, "İlkokul'dan, üniversiteye hazırlığa kadar bir çok alanda kurs açacağız" dedi. 


Öğrencilerin okuldan aldıkları eğitime destek verebilmek ve ek eğitimler almalarını sağlayacak kurslar düzenlediklerini dile getiren Belediye Başkanı Zeki Gül, "İngilizce, Tarih, Coğrafya, Matematik, Kur'an-ı Kerim, Arapça, gitar, keman, bağlama, ney, resim, el sanatları, bilgisayar, masa tenisi, halk oyunları, basketbol, voleybol, futsal, futbol, badminton, yüzme, buz pateni, bowling, fitness gibi akademik, sanatsal ve spor branşlarında toplam 42 kişisel gelişim kursu açıyor ve sosyal etkinlikler düzenliyoruz. Öğrencilere okulda aldıkları eğitimlere ilave amacıyla matematik, fen ve teknoloji, kimya, biyoloji, Türkçe, edebiyat, sosyal bilimler, Kur'an-ı Kerim, siyer, temel dini bilgiler, İngilizce, Arapça ve Osmanlıca gibi kurslar açıyoruz. Kurslara kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz Buhara Kültür Merkezi, Necip Fazıl Kısakürek Gençlik Merkezi, Akkent Gençlik Merkezi, Bahçelievler Gençlik Merkezi, İkbal Gençlik Merkezi ve Mimar Sinan Gençlik Merkezi'ne giderek kayıt için başvuru formlarını doldurabilirler" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Esmanur kaplan
Esmanur kaplan - 4 yıl Önce

yüzme kursu fiyatları

SIRADAKİ HABER