Gençlik Merkezlerinde yaz kursları başlıyor

Çorum Belediyesi Gençlik Merkezlerinde kültür, sanat, spor alanlarında verilecek yaz kursları başlıyor.

Gençlik Merkezlerinde yaz kursları başlıyor

Çorum Belediyesi Gençlik Merkezlerinde kültür, sanat, spor alanlarında verilecek yaz kursları başlıyor. Gençlik Merkezlerinde başlayacak olan kurslara başvurular 19 Haziran'dan itibaren alınmaya başlanacak.

Gençlerin tatillerini daha verimli ve faydalı geçirebilmeleri için her yıl eğitime destek kurları, kültürel ve sanatsal branşlarda kurslar düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Zeki Gül, gençlik merkezlerinde açılacak ve 19 Haziran'da başlayacak olan kurslara gençleri davet etti.

Başkan Gül; "Bu yıl ki yaz kurslarında, 4-6 yaş ve üzeri Kur'an-ı Kerim kursları, değerler eğitimiyle ilgili kurlar açacağız. Yine ilkokul 3. sınıftan eğitim  öğretim gören evlatlarımızdan tutun da liseden mezun olan gençlerimize kadar olan öğrencilerimize yönelik kurslar düzenliyoruz. Bu gruplara yönelik kurslarımız akademik derslerle ilgili kurslar ve gençlerimizin ilgi ve yeteneklerini geliştirebileceği kültür, sanat ve spor kurslarından oluşuyor.  Enstrüman (piano, gitar, bağlama, keman, ney) El Sanatları ve Resim Kursları, Spor Kursları (atletizm, basketbol, badminton, voleybol, hentbol, futsal, yüzme, masa tenisi, bocce, bowling, dart, halk oyunları, fitness, buz pateni) akıl oyunları, drama kursları ve tarih-kültür gezileri yer alıyor." dedi.

Belediye Başkanı Zeki Gül, tüm öğrencilere başarılar diledi.

Gençlik Merkezlerinde açılacak olan yaz kurslarına kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, Buhara Kültür Merkezi, NFK Gençlik Merkezi, Mimar Sinan Gençlik Merkezi, İkbal Gençlik Merkezi, Akkent Gençlik Merkezi ve Bahçelievler Gençlik Merkezine gelerek kayıtlarını yapabilecek. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER