Glutensiz Mutfak’ta son eğitim

Çorum Çölyak Derneği’nin ‘Glutensiz Mutfak Uygulamaları’ proje eğitimlerinin son aşaması da gerçekleştirildi.

Glutensiz Mutfak’ta son eğitim

Çorum Çölyak Derneği’nin ‘Glutensiz Mutfak Uygulamaları’ proje eğitimlerinin son aşaması da gerçekleştirildi.

Proje kapsımında 12’er kişilik 3 ayrı gruba eğitimleri Amasya Dolphin Kafe & Pastanesi’nden Şef Ayla Yıldız ve Şef Yardımcısı Efe Ozan Yıldız verdi. Glutensiz yiyecek yapım eğitimlerinin açılışında da kurs veren uzmanlar, glutensiz lahmacun, çiğ köfte ve lavaş yapımını en ince ayrıntılarıyla uygulamalı olarak gösterdi. Şef Ayla Yıldız ve Şef Yardımcısı Efe Ozan Yıldız, herkesin beğeniyle karşıladığı yiyecek formüllerini kursiyerlerle paylaştı. 

BAŞKAN DEMİR’DEN TEŞEKKÜR
Çorum Çölyak Derneği Başkanı Fatma Müjgan Demir, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen projenin eğitim kısmını tamamladıklarını belirtti.

Çorum ve çölyaklılar için büyük faydalar sağlayan bir proje olduğunu belirten Demir, “Son eğitimlerimizde  Nam Glutensiz Un kullanarak muhteşem glutensiz yiyecekler pişirdik. Kursiyerlerimiz daha önce tatmadığı yeni lezzetleri artık kendi evlerinde bulabilecekler. Destekleri için Nam Glutensiz Un Mamülleri sahibi Nihat Fidan’a çok teşekkür ediyorum. Kendisi Adıyaman’dan eğitimlerimize katkı verdi ve çölyaklıların sevgisini kazandı. Türkiye’nin hangi bölgesinden olursa olsun çölyaklılara destek olunması çok önemli. Çölyaklılar aynı kaderi paylaşıyor ve birbirlerini daha kolay anlıyor. Glutensiz un imalatçıları fiyatları en düşük seviyede tutarak çölyaklılara destek oluyorlar. Bu glutensiz unların kullanımını uzmanlarımızdan öğrenmek projemizin en önemli çıktısı oldu. Projemizin gerçekleşmesinde destek veren herkese ve  çok güzel eğitimler veren Dolphin Kafe Pastanesi’nden Şef Ayla Yıldız ve Şef Yardımcısı Efe Ozan Yıldız’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.  (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2021, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER