Gönül adamı olunca böyle oluyor

Geçtiğimiz gün, bilvesile Altındağ Belediye Başkanı değerli kardeşim Doç. Dr. Asım Balcı’yı ziyarete gittim. Özel Kalem Müdürü’nün odasında otururken, Çorum Oğuzlarlı yaşlı bir çiftle karşılaştım. 

Gönül adamı olunca böyle oluyor

HABER-YORUM EROL TAŞKAN
Geçtiğimiz gün, bilvesile Altındağ Belediye Başkanı değerli kardeşim Doç. Dr. Asım Balcı’yı ziyarete gittim. Özel Kalem Müdürü’nün odasında otururken, Çorum Oğuzlarlı yaşlı bir çiftle karşılaştım. 

Altındağ’da otururlarmış, Asım Balcı’ya hayırlı olsun demeye gelmişler. 
Zaten yoğun bir ziyaret trafiği var fakat o gün de göke delinmiş ziyaretçi yağıyor sanki. 
Çorumlu Dernekler Federasyonu üyeleri de ziyarete gelmiş. Maşallah 150 kişi var desem abartı olmaz. Hatta makamda ağırlamak mümkün olmayınca, Başkan Asım Balcı çoğuyla salonda görüşüp, hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Haliyle uzun bir görüşme oldu ve yaşlı çiftimiz, sabırla beklerken ninemiz kendince söylendi; “Biz yaşlıyız, okumuş da değiliz. Okumuş olanlar daha kıymetli oluyor demekki. Bey biz gidelim artık.” dedi.
Ben, ninemize gitmemesini söyleyip, “Sen merak etme, Asım Balcı sizi görmeden gitmez, kalabalık çok olduğu için böyle oluyor.” dedim.

Kadıncağız bana hafif gülümser bir şekilde bakıp, “Göreceğiz bakalım, senin dediğin gibi mi olacak?” sözleriyle  küçük bir meydan okuma yaptı.

Asım Balcı, büyük kapıdan makamına geçti, odasında halen bekleyen misafirler var. Tam o anda Özel Kalem Müdürü’nün odasına açılan kapıdan gelen Balcı, her iki yaşlının da elini öperek, “Kusura bakmayın, çok kalabalık olduğu için yanınıza gelmekte geciktim” deyip hal ve hatırlarını sordu, onlarla sohbet etti. 

Çıkarken, ninenin gözlerini bir kaç kez kırpıştırıp, “Dediğin gibi oldu, sen doğru söylemişsin. Sağolsun bize de hatır verdi.” diyerek, eşiyle birlikte evinin yolunu tuttu. 

Belki uzun uzadıya anlattığım bu olayda, gönül adamlığına sonsuz inandığım Asım Balcı kardeşimin, küçücük bir ayrıntıyı dahi es geçmeden gönül almakla ilgili çabası, bir kez daha beni gururlandırdı. Ninemizle girdiğimiz o küçük iddialaşmada bile, bizim sözümüzü ve yüzümüzü yerde bırakmayan Asım Balcı’nın samimi bir gönül adamı oluşu, su götürmez bir gerçek olarak bir kez daha kendini gösterdi.

Altındağ’da rekor bir oyla Belediye Başkanı olan değerli hemşehrimiz Doç. Dr. Asım Balcı’nın gönüllere taht kurduğunu izlemenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
doğruya doğru
doğruya doğru - 2 yıl Önce

çok güzel bir yazı olmuş teşekkürler.

SIRADAKİ HABER