GSM şirketini aradı, projenin iptal edilmesini istedi

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan, Ulukavak Mahallesi’nde yaşanan baz istasyonu sıkıntısı ile ilgili yaşanan yeni gelişmelerin ardından devreye girdi.

GSM şirketini aradı, projenin iptal edilmesini istedi

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK üyesi Ahmet Sami Ceylan, Ulukavak Mahallesi’nde yaşanan baz istasyonu sıkıntısı ile ilgili yaşanan yeni gelişmelerin ardından devreye girdi.

Hatırlanacağı üzere Ulukavak Mahallesi Selçuk 2'nci Cadde üzerinde bulunan bir boş araziye bir GSM şirketi tarafından baz istasyonu kurulmak istenmiş, mahalle sakinlerinin tepkisi üzerinde de bazı sıkıntılar yaşanmıştı.
Vali Mustafa Çiftçi’nin inceleme yaptığı, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ile de Mahalle Muhtarı Hanefi Özdemir’in arasında gerginliğin yaşandığı olayla ilgili olarak kurulumun iptal edildiği açıklanmıştı.
Ancak, projenin iptal edilmediği, yaşanan gerginlikler nedeniyle askıya alındığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Baz İstasyonu kuracak GSM şirketi, Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir’i arayarak, önümüzdeki hafta aynı yerde baz istasyonu çalışmasının devam edeceğini bildirdi.
Bunun üzerine Mahalle Muhtarı Özdemir de AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan’ı arayarak konuyu iletti ve yardım istedi.
Muhtarın talebinin ardından Milletvekili Ceylan, baz istasyonu kurulması planlanan araziye giderek inceleme yaptı. Mahalle Muhtarı Hanefi Özdemir ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Ceylan, vatandaşların talebini dinledi. Ardından da konuyu GSM şirketi bölge koordinatörüyle görüşen Milletvekili Ceylan, projenin iptal edilmesini talep etti. Daha önce yaşanan gerginliklerin daha fazbasının yaşanmaması ve sükunetin devam etmesi için projeye devam edilmesinin doğru olmayacağını anlatan Milletvekili Ceylan’ın girişimleri neticesinde GSM şirketi geri adım atarak, projeyi tamamen iptal etme kararı aldı. Milletvekili Ceylan, kendisine iletilen bu kararı Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir’e anlattı ve böylece hem Muhtar Özdemir, hem de mahalle sakinleri rahat bir nefes almış oldu.

Mahalle Muhtarı Özdemir, her zaman ve her konuda Çorumluların yanında olan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a teşekkür etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aradınız
Aradınız - 5 ay Önce

Sonuç ne oldu?

MURAT
MURAT - 5 ay Önce

YAHU NE SUNİ İŞLER.... CEPTEN ARIYOR BİRDE .... İNANILMAZ BİR MEMLEKETİZ.

SIRADAKİ HABER