‘Hain saldırı ülkemizin iç huzuruna karşı yapılmıştır’

CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının sıradan bir protesto olmadığını belirterek, “Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” dedi.

‘Hain saldırı ülkemizin iç  huzuruna karşı yapılmıştır’

M.BURAK YALÇIN

CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının sıradan bir protesto olmadığını belirterek, “Bu hain saldırı ülkemizin demokrasisine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” dedi.

CHP İl Başkanlığı, Ankara Çubuk'ta Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik gerçekleşen saldırıyı yaptığı basın açıklaması ile protesto etti.

Dün Kent Meydanında gerçekleşen basın açıklamasına CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, ADD Başkanı Uğur Demirer, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda partili hazır bulundu.

‘PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE EYLEM’

Basın açıklamasında konuşma yapan CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının sıradan bir protesto olmadığını belirterek, “Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır” dedi.

‘AZMETTİRİCİLER BELLİDİR’

Birtakım gazetelerin CHP’yi ve CHP’lileri hedef gösterdiğini ifade eden Hasan Eray Tüfekçi, “Saldırının azmettiricileri bellidir. Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal'in "İki büyük eserimden biri" dediği, Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır” diye konuştu.

Tüfekçi, konuşmasına şöyle devam etti: “Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

‘SİYASİ MENFAATLER İÇİN ÜLKEMİZİN BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜ FEDA EDİLEMEZ’

Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. "Gün kızgın demiri soğutma günüyse" herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

‘ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ  BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR’

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

‘KULLANDIKLARI DİLE ÖZEN GÖSTERMELİDİRLER’

Bu arada Milli Savunma Bakanı'na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, "O evi yakın" diye bağıran hainlere dönüp de "Mesajlarınızı verdiniz" demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye'nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi'yiz.”

Basın açıklamasının ardından CHP’li grup olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 1 yıl Önce

hala terörü kınamıyorlar bunlar var bunlaer

MİLLET
MİLLET - 1 yıl Önce

Daha önce Cumhurbaşkanı ve bakanlara yapılan saldırılara demokratik tepki deyip, saldırganı koruma altına alan chp habersizce gittiği ve şehit cenazesini de berbat etmiş olmadılar mı?

SIRADAKİ HABER