Halk Ekmek de zamlandı

Belediye Başkan Yardımcısı ve BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Lemzi Çöplü, Halk Ekmek'in Perşembe gününden itibaren 1 lira 75 kuruşa satılacağını açıkladı.

Halk Ekmek de zamlandı

Belediye Başkan Yardımcısı ve BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Lemzi Çöplü, Halk Ekmek'in Perşembe gününden itibaren 1 lira 75 kuruşa satılacağını açıkladı. Çöplü dar gelirli ailelere ise 1 liradan ekmeğin satılacağını duyurdu.

Konu ile ilgili Belediye Basın Birimi'nden yapılan açıklamaya göre, Çorum Belediyesi Halk Ekmek, Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilen dar gelirli ailelere 1 milyon 400 bin ekmek ulaştırıyor. Halk Ekmek, Çorum Valiliği kanalıyla belirlenen bu kişilere ekmeği bu yıl olduğu gibi 2022’de de 1 TL’den vermeye devam edecek.

 Lemzi Çöplü, 200 gr. ekmeğin Halk Ekmek büfelerinden 1,75 TL’ye satılacağını belirterek “Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza çok uygun maliyetle ekmek temin ediyoruz. 2022 yılında da 1 Milyon 400 bin ekmeği ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız için Sosyal Yardımlaşma Vakfımıza 1 TL’den vereceğiz. Halk Ekmek büfelerinde 1,25 TL’den satılan 200 gr. ekmeğin fiyatını da 9 Aralık 2021 Perşembe gününden geçerli olmak üzere 1,75 TL olarak güncellemiş bulunuyoruz.” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 ay Önce

yazıklar olsun yüzde 40 zam yapılmış. maaşlara neden yüzde 40 zam yapılmıyor

mısdık
mısdık - 6 ay Önce

Halk ekmege zam yapılmasın.İLLA YAPILMASI GEREKİYORSA 1.50 YETER.EKMEGE ZAM YAPIP ÇORUM SİPORA AKTARILMASI ÇOK YANLIŞ FAKİRİN EKMEGİNİ SİPORA PEŞKEŞ ÇEKMEYİN ÖNEMLE HATIRLATIRIZ .

mısdık
mısdık - 6 ay Önce

Çorumu beraber yönetelim diye oy aldın.Bu NASIL BERABER YÖNETME EKMEGE FIRINCILAR YÜZDE YİRMEŞ ZAM YAPTI BELEDİYE YÜZDE KIRK.FAKİR ARTIK YAVAN ETMEKDEMİ YEMESİN.

üyüklü
üyüklü - 6 ay Önce

BELEDİYE NİYE 1.50 KURUŞ DEĞİLDE 1.75 TL OLDU . BELEDİYENİN HER İŞİ GİBİ BUDA GÖSTERMELİK Bİ İŞ OLMUŞ .NERESİ HALK EKMEK. HALK EKMEK VARMI VAR.

SIRADAKİ HABER