‘Halk otobüsü işletmecileri kontak kapatma noktasına geldi’

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, halk otobüsü işletmecilerinin Covit19 salgını nedeniyle işlerinin durma noktasına geldiğini belirterek, akaryakıta yapılan zamların da esnafı zor durumda bıraktığını söyledi.

‘Halk otobüsü işletmecileri  kontak kapatma noktasına geldi’

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, halk otobüsü işletmecilerinin Covit19 salgını nedeniyle işlerinin durma noktasına geldiğini belirterek, akaryakıta yapılan zamların da esnafı zor durumda bıraktığını söyledi.

CHP İl Başkanı Tahtasız, Çorum Ulaş Özel Halk Otobüsleri A.Ş.’yi ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Arap Ballı ve otobüs işletmecileri ile sohbet etti.

Gerek pandemi süreci nedeniyle işlerin düşmesi, gerekse akaryakıt fiyatlarının yüksekliği nedeniyle otobüs işletmecilerinin sıkıntılı bir dönem yaşadığını, işletmecilerin artık kontak kapatma noktasına geldiğini anlatan Tahtasız, “Pandemiden önce Halk Bankası’ndan aldıkları kredinin taksitlerini ödeyemeyen esnafımızın kredileri faizsiz 1 yıl ertelenmelidir. Ayrıca esnafımıza akaryakıt desteği verilmeli. Belediyemiz zorda olan esnafımızın yanında olmalı, destek vermelidir. Bu zor şartları devletimizle, belediyemizle, esnafımızla, halkımızla birlikte atlatacağımıza inanıyorum” dedi.

Otobüs işletmecileri ise bazı semtlerde durak aralarının çok yakın olduğunu, mesafenin en az 200 metre olması gerektiğini ifade etti.
Ulaş A.Ş. yönetimi ve işletmeciler, CHP İl Başkanı Tahtasız ve beraberindeki heyete ilgisinden dolayı teşekkür etti.

Tahtasız’a ziyareti sırasında; Merkez İlçe Başkanı Ulaş Tokgöz, Belediye Meclis Üyesi Nazik Bulut ve İl Yöneticisi Meftun Karatepe de eşlik etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat akgedik
Murat akgedik - 1 yıl Önce

Evvelki kazandiklarina saysınlar insanları azarlarken kartın paran yok diye insanları indirirken tika basa üst üste yolcu alırken iyiydi ve hala şu ortamda düşündüklerine bak demekki bunlar için insan hayatının önemi yok sadece para acaba şu ortamda çoluğunu çocuğunu ve kendini halk otobüsüne bindirirmi tabi birileri için şu ortamda bile fırsatçılık peşinde koşan tahtasız beyefendi otobusculerde gideceği yeri biliyor bu zamana kadar niye o kapıyı hiç çalmadınız denize düşen yılana sarılır misali kimin kagnisi gicilar sa ona binen çıkarcılar insan hayatını hiçe sayanlardir alkışlar sizin için yazıklar olsun sizlere ihaleye girerken hepiniz mafya kesiliyorsunuz şimdi ağlama zamanı olmadık kapıları çalma zamanı öylemi inşaAllah bu PANDEMI biterde halkta sizde rahatlarsınız yine vijdanim elvermedi

Serkan balli
Serkan balli - 1 yıl Önce

Çorum gibi ufak bir şehirde neredeyse 4tl insan taşıyorsunuz insaf biraz yav

MUSTAFA DİVARCI
MUSTAFA DİVARCI - 1 yıl Önce

Normal zaman degil.çorum gibi bi yerde 4 tl ile masraflarınızı karşılaşanız yeter.SİZDEN ÇOK DAHA ZOR DURUMDA OLANLAR VAR.KORONOYU FIRSAT BİLİP SİYASİ RANT PEŞİNDE OLAN TAHTASIZI DA KINIYORUM.ŞÜ AN KİMSE PARA KAZANAMIYOR,FIRSATCILAR HARİÇ.

otobüs
otobüs - 1 yıl Önce

Medet ummuduğunuz zihniyete sordunuz mu Türkiye de çakılı çivileri var mıymış. siz Denizde yüzüyorsunuz Denize düşmediniz de haydi düştünüz sayalım, sarıldığınız adamlara bakın hele

SIRADAKİ HABER