HalkEt şube açmayacak

Çorum Belediyesi tarafından Çorum halkının kaliteli, güvenli ve ucuz et tüketebilmesi amacıyla kurulan HalkEt, açıldığı ilk günden itibaren yoğun ilgi görüyor.

Çorum Belediyesi tarafından Çorum halkının kaliteli, güvenli ve ucuz et tüketebilmesi amacıyla kurulan HalkEt, açıldığı ilk günden itibaren yoğun ilgi görüyor.

HalkEt’in şehir merkezinde de şube açmasıyla ilgili yoğun talepler gelirken Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kasap esnafını rahatlan bir açıklama yaptı. Başkan Aşgın, “Şehir merkezimizde işini layıkıyla yapan yeterli sayıda ve nitelikte kasap ve et satış noktalarımız, kıymetli esnafımız var. HalkEt olarak şehir merkezinde şube açmayı düşünmüyoruz. Evinin geçimini helalinden sağlayan kasap esnafımızı da düşünmek zorundayız.” dedi.

HalkEt’in hijyen ve kalite anlayışıyla hizmet verdiğini vurgulayan Başkan Aşgın, “Çorum Belediyesi Mezbaha Tesisleri içerisinde yer alan HalkEt Tanzim Satış Mağazamızda iki gün önce satışlarımız başladı. Halkımızın yoğun bir teveccühünün olduğunu görüyoruz. Özellikle şehir merkeziyle ilgili talepler sosyal medyadan ve diğer mecralardan bizlere ulaşıyor. Şu an şehir merkezinde şube açmayı düşünmüyoruz. Esnafımızı düşünmek zorundayız. Bu işten evinin geçimini sağlayan kardeşlerimizi, esnafımızı da düşünmek ve onları da kollamak zorundayız. HalkEt, İskilip Yolu 4. Km.’de bulunan Tanzim Satış Mağazasında et satışlarına devam edecek.” dedi.

Çorum Belediyesi’nin her zaman Çorum esnafının yanında yer aldığını ve esnaf dostu bir belediye olduğunu vurgulayan Başkan Aşgın, “Biz bir yandan halkımızın kaliteli, hijyenik ve ucuz ürünlere daha rahat ulaşabilmeleri için çalışmalar yaparken diğer yandan da şehrimizde faaliyetlerine devam eden esnafımızı da düşünmek zorundayız. Bu anlamda her zaman yanlarında olduğumuz Çorumlu esnafımızla, bundan sonra da istişare içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 15:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adam
Adam - 1 yıl Önce

Sube acmayi dusunmuyoruz demek ileride acmayacagi anlamina gelmez burayi sosyal kasaba donusturup geliri yuksek olmayanlara satsalar bence en iyisi arabasi olan zenginler baginda bahcesinde ucuza mangal yapacak fakir gine sehir merkezine uzak oldugu icin arabada olmadigindan burdan alisveris yapamayacak

Fatih
Fatih - 1 yıl Önce

Böyle bir anlayış olur mu? Kasap esnafını düşünüyormuş. Halkı kim düşünecek? Vatandaşın canı çıksın. Esnafın yüzü gülsün. Kasap esnafı da uygun versin, kaliteyi artırsın.

Fırıncıların günahı ne
Fırıncıların günahı ne - 1 yıl Önce

Başkan , evinin geçimini helalinden sağlayan kasapları da düşünmeliyiz derken, ekmek parası kazanmanın peşinde olan fırıncılar için halk ekmeği açıklayınız.Bence Halket şube açmalı.Hem de Çorum da ulaşılabilir her yerde.

kadir
kadir @Fırıncıların günahı ne - 1 yıl Önce

fırıncı acaba ekmeği daha kac tl cıkarmayı düşünüyor..inadına 0,85kr satan yerden alıyorum ekmeği

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 1 yıl Önce

Başkanım size helal olsun kasap esnafını düşündüğünüz için ancak sizin kaliteli kıyma fiyatına, kalitede eş olmayan kasap kıymalarının fiyatının da sabitlendiğini düşündürecek fiyatları gördüm.Bir kısım esnaf bu hataya düşmese de dürüst esnaf ve dürüst halk zor durumu düşmez inşAllah.Yinede şehir merkezinde 1 şubeniz olsun derim

Çorum
Çorum - 1 yıl Önce

Başkanım siz yorulmayın
Biz hayvanların otlatıldığı yaylaya gider keser geliriz
Cidden hiç yorulmaya gerek yok

Çorum
Çorum - 1 yıl Önce

Halk ekmek büfeleri neden var
Madem öyle fırıncı esnafınıda düşünün
Madem öyle gıda bankası niye var
Bakkalları niye düşünmüyorsunuz

kadir
kadir - 1 yıl Önce

kadeş meydanındaki belediyeye ait dükkanlar boş orada halket açilabilir. herkes tarafından uygun karşılanır bence..

SIRADAKİ HABER