Hastane çevresinde trafik düzenlemesi

Çorum Belediyesi, hastane çevresinde trafik düzenlemesi gerçekleştirdi.

Hastane çevresinde trafik düzenlemesi

Çorum Belediyesi, hastane çevresinde trafik düzenlemesi gerçekleştirdi.

Çorum Belediyesi, Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresinde araç ve yaya trafiğine yönelik düzenlemeler gerçekleştirdi. İl Trafik Komisyonu kararıyla trafik lambalarında ve duraklarda yapılan değişiklikleri Ulaşım Hizmetleri Müdürü Gökhan Mesci ile birlikte yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Hastane çevresinde yaya ve araç trafiğinde yaşanan yoğunluk nedeniyle İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane yönetimiyle istişareler yaptıklarını ve İl Trafik Komisyonunda da bu konunun gündeme geldiğini ifade eden Lemzi Çöplü, “Trafik kazalarının önüne geçmek ve hastane etrafındaki yaya ve araç trafiğini rahatlatmak için bir takım düzenlemeler yaptık. Hastanenin önündeki yaya geçidini kapattık, otobüsler için hastane önüne cep yaptık. Hastanenin stadyum girişi tarafına otobüs durağı koyduk. Halk otobüsü ve hususi araçlarıyla gelen hemşehrilerimizin hastaneye kolay ulaşabilmeleri için yaya geçişleri yaptık. Trafik lambalarında da çeşitli düzenlemeler yaptık. Tüm bu çalışmalar neticesinde artık hastane civarında tehlike arz edecek bir durumla karşılaşmayacağız. Yayalarımızın ve araç sürücülerinin daha dikkatli olmalarını diliyoruz." diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 19:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Aklın yolu bir. Tebrikler
Aklın yolu bir. Tebrikler - 1 yıl Önce

5 Şubatta battı çıktı yapılacak haberinin altına yazmışız

Otobüs durağı ve yaya geçiti 5 Şubat 2020 / 21:56

Hastane önüne battı çıktı yerine öneri:
Poliklinik karşısındaki Yaya geçiti ve karşıdaki durak iptal edilsin. Otobüs durağı stadın karşısına denk gelen ana kapının karşısına alınsın problem ortadan kalkar. Tabi bu durumdan sadece mevcut otobüs durağının arkasındaki iş yerleri memnun olmaz.
Unutmadan: Yanlış olan poliklinik kapısının yeri.
Saygılar

SIRADAKİ HABER