Hastane önünde trafik tedbirleri arttı

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi civarında trafik tedbirleri artırıldı.

Hastane önünde  trafik tedbirleri arttı

RECEP MEBET
Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi civarında trafik tedbirleri artırıldı.

Son zamanlarda hastane önünde meydana gelen ölümlü ve yaralamalı kazaların ardından bölgedeki trafik akışı mercek altına alındı.
Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin gerçekleştirdiği denetimlerde, hastane civarında mobil radar uygulaması ile hız kontrollerine ağırlık verildi.

TRAFİK GÜVENLİĞİ İÇİN KOLLAR SIVANDI
Karayolu Trafik Güvenliği Strateji Eylem Planı dahilinde kolları sıvayan ekipler, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgede denetimlerini sıklaştırdı.
Hastane civarında yaşanan kazaların büyük bölümünün insan kusurundan kaynaklandığını tespit eden ekipler, yaya ve sürücüleri ikaz ederek trafik güvenliğinin önemine dikkat çekti.

‘ÜST GEÇİT BİR AN ÖNCE YAPILSIN’
Bölgedeki trafik güvenliği uygulamalarından duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, hastane önüne yapılması planlanan üst geçidin bir an önce hayata geçirilmesini istediler.
İl Trafik Komisyonu’nun 2017 yılında aldığı üst geçit kararının acilen uygulanması gerektiğine işaret eden vatandaşlar, “Engelli asansörü ve yürüyen merdiveni ile trafik güvenliği açısından insanımıza büyük kolaylık sağlayacağını düşündüğümüz tüplü üst geçidin bir an önce yapılmasını bekliyoruz” diye konuştular.

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 3 yıl Önce

56 ile gidene ceza yazınca herşey düzelecek..

Yusuf.tay
Yusuf.tay - 3 yıl Önce

Nüfusu.300.bine.yaklaşmış.bir.ilde.ne.alt.geçit.ne.üst.geçit.ne.yer.altı.geçiti.ne,yeraltı.çarsı.pasajı.var.belediyebunları.bilmiyor.mu.görmüyormu.çok.yazık.

Vatandaş
Vatandaş - 3 yıl Önce

1) Hastanenin önündeki yolda trafik hızlı akıyor.
2) Otobüs durakları bu hızlı trafik olan yerde tehlike yaratıyor!!! Durağa yaklaşan otobüsü gören hasta ve yaşlılar yolun karşısındaysa otobüse yetişmek için ışığı beklemeden koşmaya çalışıyorlar .Bazende durağa doğru dizilmiş arabalar otobüsün 2.şeritte kalmasına sebeb oluyor. Buda trafikte tehlike yaratıyor.
3) Hastanenin yanındaki eczanelerin arka tarafından yol açılıp otobüsler buradan geçmesi ve duraklarında servisin ilerisindeki boş alana alınması çok güvenli olur. Hemde trafik hiç olmaz. Hastanenin önündeki duraklar kesinlikle buraya alınmalı. KESİNLİKLE
4) Hastane servis tarafındaki duvar yıkılmalı bir kapı açılmalı. Az ilerideki arsayada durak konulup insanlar burada inmeli hiç bir tehlike kalmaz.

SIRADAKİ HABER