Hastane önüne alt geçit mi? Üst geçit mi yapılacak?

Karayolları 7.Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya, Çorum Belediyesi ile projeler üzerinde çalışmaların devam ettiğini, hastaneye alt yada üst geçit mi yapılacağının önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını belirtti.

Hastane önüne alt geçit mi? Üst geçit mi yapılacak?

FATİH BATTAR
2019 yılı İl Koordinasyon Kurulu ikinci toplantısında hastaneye yapılacak üst geçit projesinin durumu ile ilgili gazetemizin sorusuna cevap veren Karayolları 7.Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya, Çorum Belediyesi ile projeler üzerinde çalışmaların devam ettiğini, hastaneye alt yada üst geçit mi yapılacağının önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını belirtti.


ÜÇ İLÇEDEN TURİZM YOLU İSTEĞİ
Toplantıda ayrıca İskilip Belediye Başkanı Ali Sülük, Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım ve Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, Karayolları 7.Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya’dan turizm yolu isteğinde bulundu.
Bu yolun bölgenin kaderinin değiştirebileceğini belirten belediye başkanları turizm yolu için karayollarından destek istedi. 3 belediye başkanının turizm yolu isteğine cevap veren Karayolları 7.Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya, turizm yolunun karayolları ağında bulunmadığını belirterek, önce yolun karayolları ağına alınması gerektiğini ve yapılacak yol ile ilgili plan yapılması gerektiğini söyledi. 


‘ÇORUM-İSKİLİP YOLUNU BELEDİYELERLE BİZ YAPARIZ’
Her koordinasyon toplantıda gündeme gelen Çorum-İskilip yolu bu toplantıda yine gündeme geldi. Çorum-İskilip yoluna ilişkin Vali Yardımcısı Recep Yüksel’den ilginç çıkış yaptı. 
Çorum-İskilip yolunun bir an önce tamamlanması gerektiğini belirten Yüksel; “Karayollarımız Çorum-İskilip yolunu bir an önce tamamlamalı. Yoksa bütün belediyelerin ekipleri ve kepçeleri ile biz o yolu tamamlarız. Karayollarının yapamadığını biz yaptık diye. Sonra siz düşünün.” şeklinde konuştu

Çorum’da karayollarının devam eden yatırımları hakkında da bilgi veren Gönenli; “Bölge Müdürlüğümüzce Çorum İli hudutları dahilinde 31.12.2018 tarihi itibarı ile 10 adet devam eden, 3 adet kesin hesap aşamasında ve 2 adet tamamlanan olmak üzere toplam 15 adet iş bulunmaktadır.” dedi Gönenli, karayollarının Çorum’da devam eden yol çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi; OSMANCIK-MERZİFON İKMAL İŞİ 115 km’lik yolda BY çalışmalarına 2007 yılında başlanılarak 2012 yılında tamamlanmıştır. 06.03.2017 tarihinde ikmal ihalesi yapılan bu iş kapsamında Badal Tüneli (2x850 m), eksik kalan hemzemin kavşakların tanzimi ve BSK imalatlarının yapılması ile  Beygircioğlu, Osmancık-Çorum ayrımı, Gümüşhacıköy ve Merzifon Organize Sanayi farklı seviyeli kavşakları ve Osmancık şehir geçişinin yapılması bulunmaktadır. 2017 yılı içerisinde sol taşıma yolu 9,5 Km SK üzeri BSK seviyesinde ve 2,5 Km BSK-Onarım tamamlanmıştır.  2018 yılı içerisinde; Gümüşhacıköy-Merzifon arasında 2,6 Km BSK-on, 1,1 Km SK üzeri BSK, 14,8 Km BSK üzeri BSK tamamlanmış olup, Gümüşhacıköy Farklı Seviyeli Kavşağı ve Beygircioğlu Farklı Seviyeli Kavşağı trafiğe açılmıştır. 
 

ÇORUM-OSMANCIK YOLU ÇORUM-LAÇİN ARASI 
Çorum-Laçin Arası 18 km uzunluğunda ve (Osmancık-Merzifon) Ayr.-Laçin Arası 25,3 km uzunluğunda olmak üzere toplam 44 km uzunluğundaki SK-BY standardında olan yolda,  yapım çalışmalarına 24.12.2015 tarihinde başlanılmıştır. İhale bünyesinde toprak işleri, sanat yapıları, 64 m uzunluğunda 1 adet çift köprü,20 m uzunluğunda 1 adet tek köprü ve üstyapı işleri (SK) bulunmaktadır. 2017 yılı sonu itibariyle 7,3 km’lik kesimde ve Eymir varyantında 4,9 km’lik kesimde toprak işleri ve sanat yapılarında çalışmalar yapılmıştır. 2018 yılı içerisinde 6 km’lik kesim SK seviyesinde tamamlanmış olup, muhtelif kesimlerde ve Eymir varyantında toprak işleri, sanat yapıları ve üstyapı işlerinde çalışmalara devam edilmektedir. 2019 yılı içerisinde Eymir varyantının muhtelif kesimlerinde toprak işleri, sanat yapıları ve üstyapı işlerinde çalışmalara devam edilmekte olup 10,4 km’lik bu kesimin tamamlanarak trafiğe açılması planlanmaktadır.

KIRKDİLİM YOLU
Toplam 8,6 km uzunluğunda olan BY-BSK standardındaki bu yolda, yapım çalışmalarına 02.02.2018 tarihinde başlanılmıştır. Proje bünyesinde 3 adet toplam uzunluğu 4.091 m olan çift tüp tünel, 3 adet hemzemin kavşak, toprak işleri, sanat yapıları ve üstyapı işleri (BSK) bulunmaktadır. 2018 yıl sonu itibariyle henüz tamamlanmış bir kesim bulunmamaktadır. 2019 yılında T3 tünel portalında ve kavşak bölgesindeki yaklaşık 1 km’lik kesimde toprak işleri ve sanat yapıları imalatlarında çalışılması hedeflenmiştir. 2019 yılı içerisinde T3 tüneli çıkış portalı ve kavşak bağlantı kolunda çalışmalar devam etmektedir.
ÇORUM-SUNGURLU AYRIMI - ALACA-YOZGAT AYRIM YOLU 
58,7 km uzunluğundaki BY-SK>BSK standardında olan yolda, yapım çalışmalarına 27.08.2015 tarihinde başlanılmıştır. İhale bünyesinde 17 adet hemzemin kavşak bulunmaktadır.2018 yılı sonu itibariyle, önceki ihaleler kapsamında yapılan Alaca geçişi dahil, toplam 42,5 km’lik kesim BY-SK>BSK olarak tamamlanarak trafiğe açılmıştır. 2019 yılında 0,8 km’lik kesimde çalışılması hedeflenmektedir.

KARGI-OSMANCIK AYRIMI – SARAYDÜZÜ YOLU 
60 Km uzunluğundaki BSK - 1A+BY standardında olan yolda, yapım çalışmalarına 15.03.1998 tarihinde başlanılmıştır. Proje bünyesinde toplam uzunluğu 56 m olan 2 adet tek köprü (Karakise ve Karaçay Köprüleri) ve 1 adet hemzemin kavşak bulunmaktadır. Projenin 45 Km’si Çorum ili sınırlarında, 15 Km’si ise Sinop ili sınırları içerisinde kalmaktadır. 2018 yılı sonu itibariyle 60 Km’lik kesim TY olarak (58,6 Km binder seviyesinde, 1,4 Km Aşınma Seviyesinde) tamamlanmıştır. Ayrıca proje bünyesinde bulunan Karaçay Köprüsü (31 m), Karakise Köprüsü (25 m) ve Km: 0+000’da Kargı girişinde yer alan  hemzemin kavşak tamamlanmıştır. 15.02.2017 tarihli Bakan Oluru ile keşif artışı alınmış olup; 2016 yılı sonu itibariyle TY-BSK (binder) seviyesinde tamamlanan yolun, Kargı Kavşağı-Beygircioğlu kavşağı arasında kalan 9 km’lik kesimi tek yoldan bölünmüş yola çevrilecektir.  2019 Yılında 5 Km’lik kesimin BY-BSK standardında tamamlanarak trafiğe açılması hedeflenmektedir.

ÇORUM-MERZİFON AYRIMI -MECİTÖZÜ-AMASYA-TURHAL AYRIM YOLU 
Toplam 61,8 km uzunluğunda olan yolda, yapım çalışmalarına 28.02.2017 tarihinde başlanılmıştır.  Proje bünyesinde 17 adet hemzemin kavşak, 3 adet faklı seviyeli kavşak  ve toplam uzunluğu 181,1 m olan 5 adet çift köprü bulunmaktadır. 2017 yıl sonu itibarı ile toplam 20,1 km’lik kesimde  toprak işleri ve sanat yapılarında, Kuruırmak ve Doğantepe  köprülerinde forekazık imalatlarında çalışmalar  yapılmıştır. 2018 yılı içerisinde Km:9+100-41+100 arasındaki muhtelif kesimlerde toprak işleri, sanat yapıları ve üstyapı işlerinde çalışılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Büşra
Büşra - 3 yıl Önce

Hastaneye alt geçit mi üst geçit mi diye haber yapana kadar dün hastanenin çatısı uçtu bence onu haber yapın videosu heryerde yayınlanıyor

hasan
hasan - 3 yıl Önce

üst geçit için temel atlımış bunların haberi yok

birisi
birisi - 3 yıl Önce

alt geçit için daha önceden plan program yapılması gerekmiyor muydu yolu kapatıp altını delip gerimi açacaklar bu ne plansızlık

Mine mutlu
Mine mutlu - 3 yıl Önce

Üst geçitte yaşlılar nasıl çıkacak yürüyen merdiven yabin bari asansörü her yaşlı beceremez

salih
salih - 3 yıl Önce

Yaşlılar nasıl geçecek???.

gurbetteki Corumlu
gurbetteki Corumlu - 3 yıl Önce

Alt gecit yapin,hem doga bozulmasin hem de insanlar (yaslilar)yorulmasin.

tolga
tolga - 3 yıl Önce

üst geçit için orta refüjde çalışma başlamış...

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

Birincisi; hastanenin önüne yayalar için üst geçit, araçların transit ankara yönüne devam etmesi için alt geçit yapılması lazım.
İkincisi ise Ortaköy Çorumun ilçesi değil!!! Yaklaşık 70 yıllık ilçenin yoluna aman bir çivi çakmayın, doğu il ve ilçelerinde bile böyle rezalet bir yol yok, yazık...


SIRADAKİ HABER