‘Haziran ayında yapılacak sınavlar ertelensin’

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu tarafından 8 Mayıs 2020 tarihinde “LGS-YKS Ertelensin” talebi ile başlatılan imza kampanyası sona erdi.

‘Haziran ayında yapılacak sınavlar ertelensin’

Eğitim Sen Merkez Yürütme Kurulu tarafından 8 Mayıs 2020 tarihinde “LGS-YKS Ertelensin” talebi ile başlatılan imza kampanyası sona erdi.

Kampanyaya 17 bin 964 kişinin imza atarak destek verdiğini belirten Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Ali Ekber Beyaz, “Dönemin özellikleri ve sınırlılıkları dikkate alındığında katılım sayısının oldukça anlamlı olduğunun altının çizilmesi gerekmektedir. Eğitim Sen MYK’sı olarak, kampanyamıza imza atarak destek veren, öğrencilerimizin eğitim hakkı ve sağlıkları için duydukları kaygıyı ifade eden tüm katılımcılara teşekkür ederiz. 
Kampanyanın iki önemli amacı vardı:

Öğrencilerimizin, eğitim ve bilim emekçilerinin sağlıkları açısından risk oluşturacak sınavların ertelenmesi. Uzaktan eğitime erişimi olmadığı için sınavların uygulanması durumunda ciddi eşitsizlikler yaşayacak öğrencilerle ilgili önlem alınması.
Kamuoyunun ve alınan karardan etkilenen kesimlerin düşünce, öneri ve eleştirilerinin yok sayılmasına tepki göstermek. Siyasi iktidar tarafından dikkate alınmayan düşünce, öneri ve eleştirileri kamuoyunun bilgisine ve takdirine sunarak tartışılmalarını sağlamak.

Sonuç olarak, kampanyamızı, başlarken hedeflediğimiz amaçlara uygun olarak sürdürdük. Bugün itibarı ile kampanya sonuçlarını değerlendirdiğimiz bu metni ilgili kurumlar olan MEB, ÖSYM ve YÖK’e de göndererek, gereğinin yapılmasını bir kez daha talep edeceğiz. Kampanyaya katılanların verdiği mesaj çok açıktır; öğrencilerimizin eğitim hakkı ve sağlıkları için Haziran ayında yapılması planlanan tüm sınavlar, salgın tamamen bitene ve sınavların yapılabileceği bilim insanları tarafından açıklanana dek ertelenmelidir.” şeklinde açıklama yaptı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Merhaba
Merhaba - 9 ay Önce

He,he

Yağmur
Yağmur - 8 ay Önce

Acilen yks sınavı erteleyin vaka sayısı arttı korkudan millet geberecek Rabbim kabul etmesin inşAllah amin millet çok endişeli virüs tutacağız diye bune ya

Yağmur
Yağmur - 8 ay Önce

Uzmanlar sınav ertelensin sınav lar neden kimse umursamaz oldu Rabbim kabul etmesin inşAllah amin amin amin sağlık önemlidir insan sınav günü sosyal mesafe unutulacak kimse bilmiyor ki kimde virüs var kimde yok bilemeyiz Allahtan bulun

SIRADAKİ HABER