Hemşehrimize Dışişleri Bakanlığı’nda görev

Bir süredir Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı görevini yürüten hemşehrimiz Bekir Gezer, Dışişleri Bakanlığına Genel Müdür olarak atandı.

Hemşehrimize Dışişleri Bakanlığı’nda görev

FATİH AKBAŞ
Bir süredir Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı görevini yürüten hemşehrimiz Bekir Gezer, Dışişleri Bakanlığına Genel Müdür olarak atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Dışişleri Bakanlığı ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Dışişleri Bakanlığında açık bulunan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hemşehrimiz Bekir Gezer atandı.  


BEKİR GEZER KİMDİR?
1968 yılında Çorum’un Kargı ilçesinde doğdu. İstanbul Kadıköy İmam-Hatip Lisesi ile Üsküdar Cumhuriyet Lisesini ayrı ayrı bitirdi. Daha sonra Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden de ayrı ayrı mezun oldu. Siyaset Bilimi alanında doktora çalışması bulunmaktadır. Kamudaki iş hayatına 1997 yılında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığına Uzman Yardımcılığına girerek başladı, daha sonra Devlet Personel Uzmanı oldu. 2005-2012 yılları arasında Devlet Planlama Teşkilatı/Avrupa Birliği Eğitim Programları Başkanlığında Genel Koordinatör olarak görev yaptı. 2012 yılında Ulaştırma Bakanlığına Dış İlişkiler ve AB Genel Müdürü olarak atandı. Genel Müdürlüğü döneminde AB-Türkiye arasında imzalanan “Ulaştırma Operasyonel Programı”ndan sorumlu “Program Otoritesi” görevini de yürüttü. Bu kapsamda, AB tarafından Türkiye’ye hibe olarak tahsis edilen yaklaşık 1 milyar Euro’luk altyapı ulaşım projelerini yürüttü. 16.08.2018 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına Bakan Müşaviri olarak atandı. 04.09.2018 tarihi itibariyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı görevini vekâleten yürütmekteydi. Devlet Personel Uzmanı ve A.B. Uzmanı olan Gezer, İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER