HİTÜ’den kitap bağışçılarına teşekkür

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversite Kütüphanelerine kitap bağışında bulunan bağışçılarla, Kuzey Kampüsünde yer alan Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezindeki Kütüphanede bir araya geldi. 

HİTÜ’den kitap bağışçılarına teşekkür

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversite Kütüphanelerine kitap bağışında bulunan bağışçılarla, Kuzey Kampüsünde yer alan Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezindeki Kütüphanede bir araya geldi. 


Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Bıyık ve Prof. Dr. Nurcan Baykam ile Kütüphane ve Dokümantasyon Dairesi Başkanlığı yönetici ve çalışanlarının katıldığı törende 500 ve üzerinde kitap bağışında bulunan, bilinen bağışçılara plaketleri takdim edildi. Törene katılan bağışçılara plaketlerinin verilmesinin ardından bağışçılara üniversitenin yeni kütüphanesi gezdirilerek kendilerine, mevcut basılı ve dijital yayın ve materyaller konusunda bilgi verildi.


Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bilginin üretiminin en önemli mekanı olan üniversitelerin  en önemli hazineleri, zihinleri, ruhları ve gönülleri  aydınlatacak bir ışık kaynağı olan kütüphaneleridir. Hitit Üniversitesi olarak bizler de bu konuda yaptığımız yoğun çalışmalar neticesinde, en önemli payı kamu kaynakları olmak üzere, gönüldaşlarımızın da destekleri ile oldukça zengin koleksiyona sahip kütüphanelerimizi oluşturmuş bulunmaktayız. Bugün itibariyle kütüphanelerimizde basılı kitap sayımız 102.000’e, süreli yayın sayımız ise 1.200’e ulaşmış olup, 587.000 e-kitap, 76.000 e-dergi ve 6 milyon teze erişim sağlayan 54 elektronik veri tabanı ile 65 kullanıcı kapasiteli multimedya salonunda görsel ve işitsel olarak CD, DVD, DVD ROM, VCD’den oluşan 1.040 dijital materyal ve açık erişim sistemimiz kullanıcılarımızın hizmetindedir. Bu gelişme sürecine olan değerli katkılarından dolayı bağış yapan gönüldaşlarımıza içtenlikle teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çorumlu
Çorumlu - 3 yıl Önce

Bu yalaka daha ne kadar basının önüne çıkacak osman eğrinin ajanları m bıyık cengil kim bunları burada tutuyor kaç çorumluyu işten attırdılar cerkeslere kadro vermek için

nasıl
nasıl - 3 yıl Önce

nasıl kitaplar bağışlamışlar Çorum evliyaları kitapları mı cin ali mi?

vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

Irkçılık damarlarınız çatlamasın,Türk, Çerkez,Kürtler,Laz, v.s hep beraber kurtuluş savaşında düşmana karşı savaştık.Şimdi Türk Kürt Çerkez diye vatanı parçalamayın."Çerkez'e kadro vermek için" sözü tam bir akıl tutulmasıdır,Nazi kalıntısı çürümüş bir kafa yapısıdır.

SIRADAKİ HABER