Hızlı tren demiryolu bu yıl bitecekmiş (?)

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 384 kilometre uzunluğundaki Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Demiryolu Hattı’nın bitiş tarihini 2020 yılı olarak duyurdu.

Hızlı tren demiryolu  bu yıl bitecekmiş (?)

RECEP MEBET

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 384 kilometre uzunluğundaki Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Tren Demiryolu Hattı’nın bitiş tarihini 2020 yılı olarak duyurdu.

Geçtiğimiz haftasonu Amasya Çevreyolu’nun açılışına katılan Bakan Adil Karaismailoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bölgesel yatırımlara ilişkin bilgiler aktardı.

‘Amasya Yatırımlarımızla Gelişiyor’ başlıklı görselde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın karayolu, havayolu, demiryolu ve haberleşme alanındaki projelerinden bahseden Adil Karaismailoğlu, Çorum’un da içinde bulunduğu hızlı tren demiryolunun bitiş tarihini 2020 olarak açıkladı.

Projelendirme dışında henüz çivi çakılmayan hattın yıl bitmeden tamamlanmasına ihtimal vermeyen Çorumlular, dikkat çeken ayrıntının yazım hatasından kaynaklanabileceği görüşünde birleştiler.

Öte yandan Bakan Karaismailoğlu’nun fiziki yatırım yerine, uygulama projesi aşamasının bitiş tarihi olarak 2020 yılını paylaşmış olabileceği tahmininde de bulunuldu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2020, 10:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
çorumlu herii....
çorumlu herii.... - 3 ay Önce

ben 54 yaşındayım bu türküyü 44 senedir dinliyorum..halada aynı türkü....çorumlu 4 tane vekil ne işe yarıyor bileniniz varmı..4. topla birtane adam yerine geçmezler ...

abbas yolcu
abbas yolcu - 3 ay Önce

Bir bakanın yanlış yapması mümkün mü.Çorumlu bunla avunsun 2020 degil 2025 de bile olursa öpsün başına koysun.

Çorumlu seçmen
Çorumlu seçmen - 3 ay Önce

O zaman sayın Bakan hangi kafada, ya yapılıyor biz görmüyoruz döşenen rayları ya da Bakan Çorum, Samsun, Amasya halkıyla...

Toprak
Toprak @Çorumlu seçmen - 3 ay Önce

Haklısın 90 yıldır çivi çakmayanlar halkla dalga geçmemişti hizmet bir yıl geçiktiya dalga geçildiğini sanmanız gayet normal...çokmu şımardık ne...yoksa millet olarak hizmet zehirlenmesi mi yaşıyoruz bilemedim.

Tolga
Tolga - 3 ay Önce

Proje aşaması 2020 yılı sonunda bitecek.. yazım hatası...

Reisbey
Reisbey - 3 ay Önce

Şu anda devam eden işin adı Samsun-Amasya-Çorum-Kırıkkale Hızlı Demiryolu Hattı Projelendirme çalışması. Dolayısıyla 2020 sonuna bitecek olan da bu projelendirme çalışmasıdır. Her işin bir yapım aşaması vardır. Bu iş de tamamlandıktan sonra sıra inşaat aşamasına gelecektir. Muhtemelen tablo yapılırken daha az yer kaplasın diye direkt proje ismi yazılmıştır. Abartmaya gerek yok. Önemli olan işin devam edip etmemesidir. Demiryolu işi rayına girmiş ve devam etmektedir.

Murat kart
Murat kart - 3 ay Önce

90.yıldır.civi.çakılmıyordu.90.gün.daha.bekleyin

akkasvakkas
akkasvakkas - 3 ay Önce

karaman konya arası 4 yıldır yapılıyor 100 km, bu sene sivas ankara açılırsa büyük başarı sizde beklersiniz 4 sene

Erdal Konar
Erdal Konar - 3 ay Önce

Arkadaşlar bu YHT projesi toplamı 15 yıllık bir çalışma olup,7, 5 senesi projelendirmeye gitti kaldı diğer 7, 5 sene yani 2028'in sonuna doğru bitecektir en iyimser tahmin bu...Çorumlu beklemeye alışkın 50 yıldır demiryolu bekliyor!


SIRADAKİ HABER