İHH’dan, Afganistan’a yardım çağrısı

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Afganistan’da geçici hükümetin Dışişleri Bakanı Vekili Emirhan Muttaki ile acil insani yardım çalışmaları konusunu görüşmek üzere Kabil’de bir ziyaret gerçekleştirdi.

İHH’dan, Afganistan’a yardım çağrısı

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Afganistan’da geçici hükümetin Dışişleri Bakanı Vekili Emirhan Muttaki ile acil insani yardım çalışmaları konusunu görüşmek üzere Kabil’de bir ziyaret gerçekleştirdi.

‘İNSANİ YARDIM KAPIDA YALNIZ BIRAKMA’
İHH, başlattığı ‘İnsani Yardım Kapıda Yalnız Bırakma’ acil yardım kampanyası ile birlikte Afganistan’da yerinden edilen ihtiyaç sahibi ailelere ve hastanelere gıda paketi ulaştırmaya devam ediyor. Yıllardır, savaş, çatışma ve yoksulluk nedeniyle büyük problemler yaşayan ülkede 18 milyon kişi yardıma muhtaç durumda. İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri ziyarette, uzun yıllardır ülkede yaptığı insani yardım çalışmaları, yetim çalışmaları ve insani diplomasi çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

AFGANİSTAN’A DESTEK PROJELERİ
Afganistan’da yaşanan kuraklık nedeniyle İHH ayrıca, bölgeye Türkiye’den 100 ton buğday tohumu göndermek için yaptığı çalışmalar ve açmayı planladığı su kuyuları projeleri için de bilgilendirme yaptı.

Afganistan'da geçici hükümetin Dışişleri Bakanı Vekili Muttaki ise, Türkiye'nin Afgan halkına devam eden desteğine ve tarihi bağlarımıza dikkat çekti. Ziyarette ayrıca, eğitim, sağlık ve kalkınma gibi konularda görüş alışverişinde bulunuldu.

ÇORUM İHH HAYIRSEVERLERİN DESTEKLERİNİ BEKLİYOR
Çorum İHH Başkanı Selim Özkabakçı Afganistan'da daha fazla kişiye ulaşmak için hayırseverlerin desteklerine ihtiyaç olduğunu ifade etti. 

Bağışçılar destek oldukları takdirde Çorum İHH’ın, Afgan halkının yaralarını sarmaya devam edeceğini kaydeden Selim Özkabakçı, “Siz de AFGANISTAN yazıp 3072’ye SMS gönderebilir, projeye 5 TL katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca daha çok katkı sağlamak isteyen bağışçılarımız aşağıdaki banka hesaplarımızdan da bağışlarını yapabilirler. İrtibat Tel: 0364 2242620  - 0538 8777655 Vakıf Katılım Bankası Çorum Şb. Çorum İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği İban No: Tr17 0021 0000 0001 9001 9000 01. Ziraat Bankası Çorum Şb. Çorum İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği İban No: Tr84 0001 0000 7870 5591 0950 01”dedi. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Söz bir...
Söz bir... - 8 ay Önce

Yardım etmek güzelde, adam kesen imansız İslam dışı uygulama yapan Taliban, nasıl aşılacak merak ediyorum...

SIRADAKİ HABER