İlkokul öğrencisinin Atatürk sevgisi

Çorum'da ilkokul birinci sınıf öğrencisinin her sabah derse girmeden önce okul bahçesindeki Atatürk büstünü öpmesi, güvenlik kameralarına yansıdı

Çorum'da ilkokul birinci sınıf öğrencisinin, derse girmeden önce okulunun bahçesindeki Atatürk büstünü öpmesi, güvenlik kameralarınca kaydedildi.

İsmail Kaçak İlkokulu birincisi sınıf öğrencisi Zeynep Alkaç'ın, okulun bahçesinde bulunan Atatürk büstünü öptüğü anlar, okulun güvenlik kameralarına yansıdı. 

Görüntüde, babaannesi ile okula gelen Zeynep'in, koşarak geldiği Atatürk büstünü öptükten sonra el sallayarak vedalaştığı görüldü. 

Okul müdürü Ender Özcan Özçakır, AA muhabirine, Zeynep'in neredeyse her gün sabah okula geldiğinde Atatürk büstünü öpüp selamladıktan sonra sınıfına girdiğini söyledi. 

Eğitimciler olarak çocuklara yalnızca akademik eğitim değil, sosyal ve kültürel alanda da eğitim vermek durumunda olduklarını ifade eden Özçakır, "Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'e karşı bu şekilde sevgi besleyen, minik yüreğinde kocaman yer açan çocuklar yetiştirmiş olmak bizi son derece mutlu ediyor. Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Belgesi dahilinde çalışmalarımız devam edecek." dedi. 

(AA)

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 15:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 3 yıl Önce

Aferin. Atatürk fikri ve vizyonuyla yetişen nesiller lazım.

Mustafa Kemalin Askerleriyiz...
Mustafa Kemalin Askerleriyiz... - 3 yıl Önce

Çorum Hakimiyet gazetesine bu duygusal haberi bize ulaştırdığı için sonsuz teşekkürler. Tüm çocukların bu bilinçte yetişmesine sunduğu katkı ise paha biçilemez...

SIRADAKİ HABER