‘İmam Hatip camiasının hedef alınması üzücü’

ÖNDER Çorum İl Temsilcisi Ayhan Boyraz, Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilenen Ahmet Mahmut Ünlü’nün imam hatip liselerine yönelik açıklamalarını eleştirdi.

‘İmam Hatip camiasının hedef alınması üzücü’

ÖNDER Çorum İl Temsilcisi Ayhan Boyraz, Cübbeli Ahmet Hoca ismi ile bilenen Ahmet Mahmut Ünlü’nün imam hatip liselerine yönelik açıklamalarını eleştirdi.

CNN Türk’te yayınlanan Tarafsız Bölge programının konuğu olan Cübbeli Ahmet, “Çocuklarınızı imam hatip, ilahiyata göndereceğinize düz ortaokul ve liselere gönderin, daha az hasarla çıkar. Ben bunu gördüm, denedim.” diye konuşmuş ve bir kesimin tepkisini toplamıştı. 

Tekil örnekler üzerinden İmam Hatip camiasının hedef alınmasının ve genelleyici bir yaklaşım içinde olunmasının, İmam Hatip camiasını üzdüğünü ve rahatsız ettiğini ifade eden ÖNDER Çorum İl Temsilcisi Ayhan Boyraz, şu açıklamayı yaptı:
“İmam Hatip okulları yüzyılı aşan tarihiyle fen ve sosyal bilimlerle İslam ilimlerini öğrencilerine birlikte veren eğitim kurumlarıdır. Kurulduğu günden beri ülkemiz için çalışan okullarımız bundan sonra da hizmet etmeye, katma değer üretmeye, kaliteli ve nitelikli insan yetiştirmeye devam edecektir. İmam Hatip okulları kimi çevrelerin hedef göstermesine ve engelleme çabalarına rağmen milletimizin büyük bir özveri ile sahip çıktığı eğitim kurumları olmuştur. İmam Hatip okulları ülkemizin zengin tarihî tecrübesinden süzülerek ortaya çıkan örnek bir eğitim modelidir. Olumsuz bireysel örneklerden yola çıkarak İmam Hatip modelini tümüyle itham etmek, hakikate dayanmayan zanlarla bu modele dair olumsuz algı oluşturmaya çalışmak milletimizin emeğine ve bu okullara emek veren binlerce insana ve yüzbinlerce öğrencimize yapılmış bir haksızlıktır.  Ülkemizin içeride ve dışarıda pek çok sorunla mücadele ettiği bir süreçte İmam Hatip okullarını gündem malzemesi yapmaktan sakınmak, toplumsal birlik ve kardeşliğimize zarar verici yaklaşımlardan uzak durmak başta ilim adamları ve kanaat önderleri olmak üzere herkesin ortak sorumluluğudur.
Bizler ÖNDER İmam Hatipliler Derneği olarak hiçbir suni tartışmanın tarafı olmayacağımızı, gençlerimizin eğitimine her zaman destek olacağımızı, ülkemizin ve milletimizin her alanda gelişmesi için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğimizi, çalışmalarımız sırasında birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin her zaman önceliğimiz olacağını kamuoyuna saygıyla beyan ederiz.” 

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2021, 18:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Veli
Veli - 3 hafta Önce

Cubbeli Ahmet Hocanin ne dedigini ah birde anlayabilseniz Elestirisini dikkate alip biraz dinleseniz Hemen savunmaya gecip elestirisini dikkate almadan Adami sucluyorsunuz adam din ogrenimi bakimindan hocalar kendi yorumunu yapiyor ogrencilerin kafasini karistiriyor diyor

lütfen
lütfen - 3 hafta Önce

poyraz sen imam hatipler adına konuşacak biri değilsin, Erol Kavuncu ve diğerleri ile imam hatiplileri siyaseten yok saydın...biraz terbiyeli ol...bizi temsil etmiyorsun. Özellikle Erol kavuncu ve sen bir imam hatip olmada önce ırkçısınız ve adi bir partizansınız...söz söyleyemeye hakkın yok..palavra

Necati
Necati - 3 hafta Önce

Cübbeli anladığım kadarıyla imam hatipleri değil de imam hatiplerde görev yapan ve kendine göre itikadı bozuk olduğunu düşündüğü meslek dersleri öğretmenlerini eleştiriyor.

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Önceden imam hatip azdı ağlıyordunuz sonra imam hatipler şuan tüm okulların yüzde atmışı oldu son 3 4 yılda açılan tüm okullar imam hatip olarak açıldı. İlk imam hatipler açıldığında herkes oraya gönderiyordu şimdi kimse göndermiyor. Kayıtları yüzde elli düştü. Sonuç tüm okulları imam hatip yapsak eğitimin kalitesi arttı mı hayır. Milli eğitimin bağımsız yapıda olması lazım hükümetin gündem değiştirme platformu olmaması lazım.

Okur yazar
Okur yazar - 3 hafta Önce

Cübbeli hoca haklı kardeş o kadar imam hatip lisesi var toplum her geçen gün ahlak bakımından yozlaşıyo bunun bi sorumlusu yokmu?

Serhat
Serhat - 3 hafta Önce

Niye alındıki bu arkadaşlar. Cübbeliyi seven birisi değilim ama ihl konusundaki tespitleri çok doğru. İhl'ler de deist gençler varsa demek ki ortada çok büyük bir sıkıntı var. En.basit Ayhan bey kendi dönemin ile karşılaştır sizin zamanınız da varmıydı deist yoktu? Demek ki yanlış birşey dememiş. Çorum'da ki ihl de bile deist öğrenci olduğunu duydum çevremden.

öğretmen
öğretmen - 3 hafta Önce

cübbeli kimki bizim itikadımızı sorguluyor hadsiz önce bel altı videolarını açıklasın ahlaksız.hadis uyduran sümükü şerif i mahkemeye vermezseniz bu ve benzerleri kokuşmuş pisliğini saçmaya devam edecek

Çorum
Çorum - 3 hafta Önce

Cübelli fetö lideri gibi bilgi ile yetistirilmiş, hizip çıkartmaya çalisiyor.Bir arada kendini mehdi ilan ettirmeye çalismisti sozlerinin dogrulugu var ama sıkıntılı bir kişi ukala olunca beklenti cok oluyor efendi hz bunu vekil etmiyecegini ogrenci zoru ondan

SIRADAKİ HABER