'İnsanlığımızı unutmayacağız’

Nerede gerçek bir muhtaç varsa ona ulaşmayı amaç edinen Cansuyu Derneği’nin yardım faaliyetleri devam ediyor.

'İnsanlığımızı unutmayacağız’

Nerede gerçek bir muhtaç varsa ona ulaşmayı amaç edinen Cansuyu Derneği’nin yardım faaliyetleri devam ediyor.

Dernek, kış şartlarının hâkim olduğu bugünlerde temel kış ihtiyaçlarını muhtaçlara ulaştırıyor.

Bir öğretmenin kendileriyle irtibata geçmesi üzerine bir aileyle tanışmalarını anlatan Cansuyu Derneği Çorum Şube Yönetim Kurulu Üyesi Emrah Öztekin, şunları söyledi: “İlimizde bulunan Anadolu Mehmetçik Lisesi karşısında bir gecekonduda ikamet etmekte olan aile ile tanıştık. Ailenin babası üç aydır işsiz. Evde yemek yapmak için gıda yok, çocukların giyecekleri yok ama bir şeyleri var ki aileyi bir arada tutuyor. Belki karınları aç yatıyorlar ancak “Eksiğiniz ne varsa alalım, getirelim” dediğimizde, “Allah'a şükürler olsun, her şeyimiz var” diyor evin annesi. Çocukların hallerinden belli oluyor olmadığı. İnsanlarımızın doyumsuzlaştığı, çocuklarımızı bilgisayar, telefon gibi pahalı oyuncakların bile mutlu edemediği bir zamanda, bir çift ayakkabının bu çocuklarda oluşturduğu sevinci gözlerinde görebiliyorsunuz. Hayırsever bir ağabeyimiz, “Çocukları getirin, istedikleri ayakkabıyı alsınlar” dedi. Götürdük, beğendikleri ayakkabıyı giydiler. Küçük olan çocuk bize döndü ve “Abi eski ayakkabılarımı da alabilirmiyim?” dedi. “Ne yapacaksın kardeşim bunları, yırtık” dedik. Ama, “Olsun abi bunlar eskimesin.” dedi. Biz de diyoruz ki; Cenab-ı Allah hayırseverlerin hayırlarını kabul eylesin. Çocuklar üşümesin. İnsanlığımızı unutmayacağız ve unutturmayacağız.”

HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI 
Yeni bir ayakkabı hediye edildiğinde içindeki heyecanı dışında hissettiğiniz, okula giderken ayakları üşüyen kendisi küçük, umutları büyük kardeşlerimiz var. Cansuyu derneğimize yapılan başvuruları değerlendirip, yerinde araştırma yaparak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin direkt kendilerine, bizlere verilen emanetleri ulaştırıyoruz. Siz de Cansuyu Derneğimizle iletişime geçerek bu kardeşlerimizin yüzünün gülmesine sağlayabilirsiniz. Bu kış günlerinde yardıma muhtaç kişileri unutmayan hayırseverlere teşekkür ediyor, Allah'ın da kıyamet günü onları unutmamasını niyaz ediyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2019, 20:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim
Kerim - 3 yıl Önce

Bir de verdiklerinizi afişe edip rencide etmeseniz.İlla resim çekecekseniz kapının önünde bıraktığınız erzağın resmini çekin.Ne kendinizin reklamını yapın ne de yardım yaptığınız insanları rencide edin.

Nevzat deniz
Nevzat deniz - 3 yıl Önce

Bana ulasin corbada bizimde tuzumuz olsun Allah icin tessekkurler

Veli
Veli - 3 yıl Önce

Cansuyu iyilik degil dernek reklami yapmis gine Bir elin verdigini diger el duymamali

SIRADAKİ HABER