‘İŞKUR Kampüs’ öğrencilere yol gösterecek

Hitit Üniversitesi’nde, mezuniyet sonrası çalışma hayatlarında öğrencilerin bir adım daha öne geçmesini sağlayacak önemli bir uygulama daha hayata geçiriliyor.

‘İŞKUR Kampüs’  öğrencilere yol gösterecek

Hitit Üniversitesi’nde, mezuniyet sonrası çalışma hayatlarında öğrencilerin bir adım daha öne geçmesini sağlayacak önemli bir uygulama daha hayata geçiriliyor.

Rektörlük ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında “İŞKUR Kampüs Hizmetlerinin Sunulmasına İlişkin İşbirliği” protokolü imzalandı. İŞKUR’dan, öğrencileri çalışma hayatına hazırlayacak desteğin verilmesini öngören protokol, Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Şahan tarafından imza altına alındı.

Protokol kapsamında, üniversite bünyesinde oluşturulacak İŞKUR Kampüslerde, İŞKUR’da görevli İş ve Meslek Danışmanları aracılığıyla öğrencilere işgücü piyasası, kurum faaliyetleri, iş arama becerileri, işverenle mülakat/görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama gibi konularda bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulması planlanıyor.

Öğrencilerin, mesleki deneyimlerinin artırılmasına, teorik bilgilerinin uygulama yapılarak geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan İşbaşı Eğitim Programı gibi aktif işgücü hizmetlerinden de yararlanmalarını öngören protokole göre, Kariyer ve Mezunlar Ofisi içinde, İş ve Meslek Danışmanlarının öğrencilere danışmanlık hizmeti sunmasına ve bireysel görüşme yada grup görüşmesi yapabilmesine elverişli bir alan “İŞKUR Kampüs” olarak temin edilecek. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER