İyi ki varsın Hakimiyet

Bundan 31 yıl evvel yayın hayatına büyük bir heyecan ve inançla başlayan gazetemiz Hakimiyet, ilk günki heyecan ve azimle yayın hayatına devam ediyor.

İyi ki varsın Hakimiyet

EROL TAŞKAN
Bundan 31 yıl evvel yayın hayatına büyük bir heyecan ve inançla başlayan gazetemiz Hakimiyet, ilk günki heyecan ve azimle yayın hayatına devam ediyor. Her gün tazelediğimiz inancımız ve yayına hazırlayıp, okurlarımızla buluşturduğumuz gazetemizin yeni yaşıyla birlikte, bizler de bir koca yılı geride bıraktık. 

Yazımın başlığında İyi ki varsın Hakimiyet ifadesi, okurlarımızın bizatihi ifadesidir. Sesi olduğumuz her kim varsa, er ya da geç dualarla süslediği bu memnuniyetini “İyi ki varsın Hakimiyet” diyerek dile getirmiştir. 
Çorum için İyi ki Var olan gazetemiz, bizim için de İyi ki var oldu. Bize yurt oldu, yuva oldu, okul oldu, aile oldu. 

Elbette ki biz de acı tatlı nice günler yaşadık. Zorluklarla karşılaştık, okurlarımızla el birliği ettik ve onlardan aldığımız güçle önümüze çıkan engelleri bir bir aştık çok şükür. 
1991’in Şubat ayında gözlerini yayın hayatına açan Hakimiyet ne 28 Şubat’ta, ne de 15 Temmuz’da bir adım geri atmaksızın bildiği doğruları riyasızca ve cesaretle dile getirdi. Hakimiyet bu şehirde doğru haberin yılmaz savunucusu olarak okurlarının gönlünde yer edindi ve “Hakimiyet yazıyorsa doğrudur” mührünün adresi oldu.

Neyi yanlış ya da hatalı yapmışsak yüksünmeden özür diledik. Zor ve meşakkatli bir mesleği seçmiş olsak da gocunmayıp mesleğin ahlaki ilkelerine sımsıkı sarıldık. 
Dualara bürünmüş İyi ki varsın Hakimiyet ifadelerini duyuyor olmak, gazetemizin kazancına da haberlerine de bereket yağdırdı. Çorum’un bizi sahiplenmesiyle, traj bakımından Türkiye’nin 5’incisi olmanın gururunu yaşadık. 

Kuruluşumuzdan bugünümüze kadar emek veren herkesi şükranla yâd ederken, bizi biz yapan değerli Çorum kamuoyuna bir kez daha minnet ve teşekkürlerimizi ifade ediyorum. 
İyi ki varsın Hakimiyet…

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 21:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
MUHTEREM ÖZTÜRK
MUHTEREM ÖZTÜRK - 1 ay Önce

ÇORUM HAKİMİYET GAZETESİNİ ŞEVKET ERZEN BEYLE 1990 YILINDA TANIDIM .
BU ZAMANADA KADAR DA TAKİP ETMEKTEYİM.
ÇORUMDA BULUNDUĞUM YILLAR İÇERİSİNDE , ÇORUM HAKİMİYET GAZETESİNDE ÇALIŞMAKTA OLAN ATİLLA ÇİĞDEMİ , HALİL ÖZTÜRK BEYİ TANIDIM VE BU TARİHE KADAR HALADOTLUĞUMUZ DEVAM ETMEKTEDİR.
HAMİYET GAZETSİ ÇORUMLULARA BİR BARDAK SIÇAK ÇAY KADAR YAKINDIR.
BEN BUNU HER ZAMAN HİSSTTİM VE HALA HİSSETMETEYİM.
ÇALIŞAN ARKADAŞLARA BAŞAILAR DİLİYORUM. SAYGILARIMLA
MUHTEREM ÖZTÜRK
ALACA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
ZABITA MÜDÜRÜ

SIRADAKİ HABER