İyi Partili Sunat’tan havalimanı ve demiryolu önergesi

İyi Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat, Çorum havaalanı ve demiryolu ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde önerge sundu.

İyi Partili Sunat’tan havalimanı ve demiryolu önergesi

FATİH BATTAR

İyi Parti Ankara Milletvekili Şenol Sunat, Çorum havaalanı ve demiryolu ile ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde önerge sundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’a ‘Çorum havalimanı ne zaman bitirilecektir?, Çorum demiryolu hattının yapımına ne zaman başlanacaktır?’ sorularını yönelten Sunat, önergesinde şunları söyledi;

“Çorum ilimizin nüfusu 528 bin. Yıllık ihracatı ise 894 milyon dolardır. Bölgede bulunan Yozgat, Kırıkkale, Sinop, Amasya, Kastamonu ve Çankırı illerinden gerek nüfus gerekse sanayi olarak daha büyük olmasına rağmen diğer illere yapılan havalimanı ve demiryolu yatırımları Çorum’a yapılmamıştır.

Çorum havalimanının 1996 yılında ihalesi yapılmış ve 2005 yılında iş bitiminin gerçekleşeceği belirtilmiştir. Yapılan incelemeler neticesinde fiziki gerçekleşmenin sadece %15 civarında olduğu görülmektedir. Çorum halkı yıllardır verilen sözlerin tutulmasını ve Çorum havalimanının şehre kazandırılmasını beklemektedir.

Çorum halkının yıllardır mağdur olduğu bir diğer konu ise hala şehirde bir demiryolu hattının bulunmamasıdır. Özellikle ürünlerin nakledilmesi ve dünya pazarındaki rekabette kentin gücünün arttırılması için bir an önce şehre demiryolu hattı kazandırılmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2019, 13:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Temur
Temur - 2 yıl Önce

Sayin bakan guzel soylemis.tesekkurler.siz bizim millet vekilimiz olun .bizimkilerde .gecip otursunlar sizden az haz ve .calosma sevki alsinlar.avuc kadar yozgat amasya ..herseye layik .corum ise salla gitsin. Bu hale biz getidik.biz cekiyoz .bir sonraki secimde oy falan yok. Kasikla ver kecpey le al .devir bu oldu artik

Recep boyraz
Recep boyraz - 2 yıl Önce

Akp ve mhp nin oyları ile ret edilir vekilim Çorumlu nasıl olsa oyları akp ye verir

Tosunpaşa
Tosunpaşa - 2 yıl Önce

Teşekkür ederiz
Şenol Sunat vekilim,
Ankara milletvekili, Çorum'u muzun sorunlarını meclise sunamaz diye bir madde yok. Saygılar

Çorumlu
Çorumlu - 2 yıl Önce

Şovmen meralın diver bir hatunu şov peşinde. Kendi ilinde ber şeyi Halletmiş Çorum kalmış.

Vatan
Vatan - 2 yıl Önce

ortakları HDP için mi Çorum için mi

SIRADAKİ HABER