‘Kadın cinayetlerini önleyecek tedbirler şart’

Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı Av. Gökhan Külcü, “Bu ülkede dokunulmazlık milletvekillerinin değil, kadınların ve çocukların olmalı.” dedi.

‘Kadın cinayetlerini önleyecek tedbirler şart’

ENİSE AĞBAL ÜŞÜMÜŞ
Gelecek Partisi Çorum İl Başkanı Av. Gökhan Külcü, “Bu ülkede dokunulmazlık milletvekillerinin değil, kadınların ve çocukların olmalı.” dedi.

Muğla’nın Ula ilçesinde üniversite öğrencisi olan Pınar Gültekin’in, eski sevgilisi tarafından öldürülmesinin ardından tepkisini dile getiren Gelecek Partisi İl Başkanı Gökhan Külcü, şunları söyledi: “Anneler, kaybolan kızlarının bulunmasından umudunu kesip, "İnşallah acı çekmeden ölmüştür" diye dua ediyorsa; kopsun kıyamet... Bugün acının ismi Pınar Gültekin. Adil yargılama yapılmayıp; şüpheli, sanık ve katiller caydırıcı cezaları almadıkça, önleyici tedbirler uygulanmadıkça, kadınlarımızın yaşadığı şiddet, boyut değiştirerek devam ediyor.

Gelecek Partisi olarak, kadınların evlerinde, sokak ortasında öldürülmesinin bir rutin haline gelmesini kınıyor ve yetkililerin, gerekli tedbirleri alarak kadın cinayetlerinin önlenmesini talep ediyoruz. Yetkilileri, bu cinayetleri önleyecek, caydırıcı tedbirleri bir an önce almaları konusunda bir kez daha uyarıyoruz! Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dürüst
Dürüst - 8 ay Önce

Sen önce kadına şiddeti destekliyorsun, 13 14 yaşlarındaki kız çocuklarını dağa kaçırıp terörist başlarına sunan hdp yi destekliyorsun , tecavüzcü kadına şiddet uygulayan bir partinin destekcisisin, sizi kınıyorum, Süryaniler dahi ses çıkardı tecavüzcüyu afaroz ettiler. Siz bu konuda sus pus oldunuz bir bayan bir anne olarak sizin partimizi kınıyorum.

Dürüst
Dürüst - 8 ay Önce

İtirafçı olan bin yüz elli terörist,kandildeki iğrençlikleri anlattığında susanlar, bugün destekledikleri, Milletvekillerine şehirdeki tecavüzünede kör ve sağırlar kadın hakları diye, bağıranlar, dağda da aynı şehirde de gelecek partiyi kınıyorum, Türkiye nin geleceğini düşünmeyip , şahsi menfaatlerini düşündükleri bayanları tehlikeye atmak istediklerinden.dolayi

Vatan
Vatan - 8 ay Önce

Bir bayan olarak yazdım kadın hakları nerede yayınlanmadı bile kadın haklarını hiçe sayan HDP destekcisini okuyun, tecavüzcüye susan hdpli tecavüzcüye susan

SIRADAKİ HABER