Kadın eyleminde terörist skandalı

Çorum’da Kadın Platformu tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Kadeş Meydanı’nda düzenlenen eylemde terörist fotoğrafı skandalı yaşandı.

Kadın eyleminde  terörist skandalı

Çorum’da Kadın Platformu tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Kadeş Meydanı’nda düzenlenen eylemde terörist fotoğrafı skandalı yaşandı.

Eylemde Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri YPG’nin kadın kolu olan YPJ’li Arin Mirkan isimli teröristin fotoğrafını görünce müdahale etti.

Asayiş Şube Müdürü Talip Yılmaz, teröristin fotoğrafını taşıyan kadına kimlik sorarak, taşıdığı fotoğrafın kime ait olduğunu sordu.

Kadın ise Arin Mirkan’ın kadın cinayetine kurban giden bir kişi olarak bildiğini söyledi.

Ekipler bunun üzerine kadının ve eşinin kimliğini istedi. Kadın ve eşi kimliğini vermeyince Cumhuriyet Savcısının “kimlik ibraz edilmezse gözaltına alın” talimatı sonrası kimliklerini polise teslim ettiler.

Olay esnasında araya giren Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Nurcan Hasırcı Doğan, eylemdeki fotoğrafların Eğitim-Sen sendikasından getirildiğini ve teröristin fotoğrafının sendikaya nereden geldiğini bilmediklerini ifade etti.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.(Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 12:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
NASIL BİR ÖĞRETMEN
NASIL BİR ÖĞRETMEN - 2 ay Önce

Kamudaki Öğretmen Sendikalarından Eğitim Sen ve KESK ,PKK VE HDP sempatizanı bir sözde Sendika olup üyeleri de tıpkı Fetö cü Aktif Sen gibi Devlet Millet düşmanı tiplerle doludur. Devletin Pkk Fetö ve İşid gibi terör örgütlerinin güdümündeki bu sendikaları kapatması gerekmektedir. Ayrıca Kamudaki PKK lı Öğretmen ve personellerin de atılması , fetö gibi onlarla da mücadele edilmesi gerekmektedir.

Bilmiyor mu
Bilmiyor mu - 2 ay Önce

Sendika adı altında Teröristlere kucak açan bir teşkilat. Yazıklar olsun

ilhan
ilhan - 2 ay Önce

SONUÇ NE savcılar ne işe yarıyor acaba BİLMİYORUM BU FOTOĞRAF KİME AİT sokaktaki çocuğa sorsan bu terörist resmi der eğitimci imiş birde YAZIK ÇORUMUN İÇİNE ETTİNİZ.....

Murat
Murat - 2 ay Önce

Bunlar kadın haklarını savunsa idi Bedirhan bebek ve annesinin katilleriyle bir olmazlardı! Çok samimiyetsiz ve gerçekten itici topluluklar!

İbrahim
İbrahim - 2 ay Önce

Hainlere özgürlükler çok fazla. Onların dinimize, peygamberimize, vatanımıza küfür etmeleri serbest, bizim onlara hakaret etmemiz yasak.

SIRADAKİ HABER