‘Kadınları sermaye olarak gören anlayışı kınıyoruz’

Çorum İnsani Değerler Platformu (İDP)’nu oluşturan STK temsilcileri Vali Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek, genelevin faaliyetlerine izin verilmemesiyle ilgili memnuniyetlerini bildirdi.

‘Kadınları sermaye olarak gören anlayışı kınıyoruz’

EROL TAŞKAN

Çorum İnsani Değerler Platformu (İDP)’nu oluşturan STK temsilcileri Vali Mustafa Çiftçi’yi makamında ziyaret ederek, genelevin faaliyetlerine izin verilmemesiyle ilgili memnuniyetlerini bildirdi. İDP Sözcüsü Adem Arslan, “Kadınları sermaye gören anlayışı reddediyor ve kınıyoruz. Özensiz açıklamalar ve düşünceler bizim nazarımızda geçersizdir.” dedi.

Bu şehrin sosyal ve idari yaşamında alınan kararların doğruluğunu gördüklerini ve önemsediklerini bildiren Adem Arslan, “İnsani Değerler Platformu  olarak, şehrimizin sosyal ve idari yaşamında aldığınız kararların doğruluğunu görüyor ve önemsiyoruz. Hakkın, hukukun insani ve vicdani olarak kullanılması konusundaki hassasiyetinizi de takdir ediyoruz. Yetimin, öksüzün, yoksulun ve değeri hak eden tüm dezavantajlı kesimlerin yani kimsesizlerin kimsesi olma konusundaki çabanıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Kadınları sermaye gören anlayışı kınadıklarını sözlerine ekleyen İDP Sözcüsü Adem Arslan, ziyaretteki konuşmasında şunları söyledi, “İnsani Değerler Platformu  olarak, kamuoyu önüne çıkan her kimse, kendi kişisel görüşünü söylerken, ifşa ederken, her hangi bir kurumu, kuruluşu yahut camiayı kötülemek, karalamak hakkına sahip olamayacağını düşünüyoruz. Kaldı ki ortada değerlendirilmesi gereken bir durum varsa sadece o değerlendirilir. Kendinize ait yanlış bir düşünce, bütün bir kitleye şamil kılınamaz. Elinizdeki kibriti gözünüze çok yaklaştırırsanız arkadaki ormanı kaybedersiniz. Özensiz açıklamalar ve düşünceler bizim nazarımızda geçersizdir. Sayın Valimiz, Çorum halkının bugüne kadar gelen talebine kayıtsız kalmamış ve en önemlisi de kadının izzet ve onurunun korunması konusunda en büyük adımın atılmasına öncülük etmiştir. Milleti millet yapan değerlerin en öndeki taşıyıcıları olan kadınlarımız üzerinden yapılan çirkin saldırılar da şahsınızın kararlı duruşu ile bertaraf edilmiştir.

Kadınlarımızı, toplumumuzun en hassas ve en değerli yapıtaşı olarak görüyoruz. Hiç kimsenin yahut herhangi bir kirli düşüncenin inisiyatifine bırakılamayacak kadar kutsal ve değerli varlıklarımızdır, onlar. Demokrasiyi ve hukuku önceleyen bir platform olarak kadınlarımızın demokratik ve hukuki haklarını sonuna kadar savunuyoruz. Milleti bir ve beraber yapan unsurların savunucuları ve mimarları olarak, kadınlarımızı sermaye gibi gören ve hakikati ters yüz eden bu yaklaşımı kınıyor ve bir kere daha milletimizin engin ferasetine havale ediyoruz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 5 gün Önce

Fuhuşu çıkardığı kanunla yasak olmaktan çıkaran bu hükümet. Yani fuhuş yapmanın cezası yok hükümetin çıkardığı kanunla. Hükümete niye tepki göstermedi bu kanunu çıkardığında insani değerler platformu şimdi piyasaya çıkmış yapılan işi savunuyor hepiniz elhamdülillah Müslümanız diye ortada geziyorsunuz ozaman niye ağzınızı bıçak açmadı saygıdeğer ağalar beyler

SIRADAKİ HABER