Kahvehane ve çay ocaklarına işgaliye uyarısı!

Çorum'da kahvehane ve çay ocağı işletmecileri, "işgaliye" konusunda uyarıldı. 

Kahvehane ve çay ocaklarına işgaliye uyarısı!

Çorum'da kahvehane ve çay ocağı işletmecileri, "işgaliye" konusunda uyarıldı. 

Kahveciler ve İnternetçiler Odası Başkanı Nesimi Özkubat, yaptığı yazılı açıklamada, esnafın iş yerinin önüne masa ve sandalye koyarak yayaların geçişini engellediğini, buna karşın zabıta ekiplerinin denetim yaptığını belirtti.Esnafı, cezai işlemle karşı karşıya kalmamak için işgaliye konusunda dikkatli davranmaya çağıran Özkubat, şunları kaydetti: "Yaya kaldırımlarının işgali yüzünden yayalar yürümekte zorlanabiliyor. Kaldırımları kullanamayan vatandaşlar yolda yürümek zorunda kaldıkları için hayatlarını tehlikeye atıyor. Tüm oda üyesi esnafımızı çevreye saygılı olmaya davet ediyorum. Konuya şimdiden duyarlılık gösteren esnafımıza teşekkür ederim. Henüz harekete geçmemiş esnafımızın da uygulamaya destek olacağına yürekten inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ugur bey
Ugur bey - 1 yıl Önce

Emek lokantasının yanındaki kahvehanelerin önünden geçilmiyor. Kaldırımı değil neredeyse yolu kapatmış utanmaz herifler

fikretya
fikretya - 1 yıl Önce

Sayın belediye yetkilileri kahvehaneler ve çay ocakları hiç denetleniyormu?minnacık bardaklarda 1 tl'ye çay veriyorlar ve kahvehanelerin tuvaletleri pislikden geçilmiyor,ALLAH aşkına bu zabıtalar ne iş yapar?
Ayrıca sokaklarda halkı rahatsız edecek bıyutta bar bar bagıran araçlar sarmısak,kayısı,yumurta,karpuz satıyor bir şehir bu kadarmı başıboş bırakılır?

Murat
Murat @fikretya - 1 yıl Önce

Çorum şehir değil. Büyük bir kasaba burası...Böyle bir kent anlayışı ve kentli olmak kavramı olamaz...

SIRADAKİ HABER