'Kaldırım işgaline yönelik çalışmaları destekliyoruz'

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, önümüzdeki günlerde Çorum Belediyesi tarafından başlatılacak kaldırım işgallerine yönelik çalışmaya destek açıklamasında bulundu.

'Kaldırım işgaline yönelik çalışmaları destekliyoruz'

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, önümüzdeki günlerde Çorum Belediyesi tarafından başlatılacak kaldırım işgallerine yönelik çalışmaya destek açıklamasında bulundu.

Başaranhıncal yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi günümüzde şehirlerin en büyük sorunlarından biri de kaldırım ve yol işgalidir. Günlük yaşamı olumsuz etkileyen bu sorun, şehrimizin görünümünü bozduğu gibi yaya ve araç trafiğini de olumsuz etkilemektedir. Hem araç hem de yaya trafiğini olumsuz etkileyen kaldırım işgalleri aynı zamanda bir hak ihlalidir. Başta Odamız üyeleri olmak üzere tüm Çorum halkının, bu konuya hassasiyet göstereceklerine, müşterilerine ve hemşehrilerine kaldırımları geri vereceklerine, Zabıta tarafından yapılacak denetimlerde herhangi bir cezai işlemle karşılaşmamaları için, hareket kabiliyeti düşük olan yaşlılarımızın, hastalarımızın, çocuklu bayanlarımızın, engelli insanlarımızın yürümekte zorlandığı kaldırım ve yollarımızda daha duyarlı olacaklarına inanıyoruz ve Çorum Belediyesi tarafından başlatılacak olan çalışmayı destekliyoruz.” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
birdost
birdost - 2 yıl Önce

Sorun kahvehane ve çay ocakları önlerine yönelik mi yoksa tüm şehri kapsayan örnek olarak Bahçelievler mahallesinin yıllardır kaldırımların üzerine araç parkları yüzünden dile getirilemeyen sorun mu ya da engelli iniş-çıkış yerlerinin önlerine araç park edilmesi mi ! Destek verip vermemek samimice olmayıp umarım konunun çözüme ulaşması yönünde atılan adımlar söylenenleri unutturmaz...

ck
ck - 2 yıl Önce

bir kentin modernliği caddelerindeki disiplin ile belli olur. maalesef çorum'un kaldırımları utanç verici bir hal aldı. ne kadar leblebici varsa imalatlarını kaldırımlarda yapıyorlar. Bütün dükkanların içindekinden çok malzeme kaldırımlarda yığılı.Böyle davranınca oy kazanacaklarını sananlar mum gibi eridiklerinin farkına vardıklarında her şey çok geç olacak.

Umut
Umut - 2 yıl Önce

Çok sevindim. Tüm şehirlerde aynı sorun var. Bunu sağlamak zaten belediyelerin görevi. Toplumsal sorunlarımızın çoğu insanların işini düzgün yapmadığı için oluyor. Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.

Atay
Atay - 2 yıl Önce

Bu zihniyet AKP yi bitirdi.Esnaf kan ağladığı dönemde,iyi yerden başladınız tebrik ediyorum.Bir tanede adam gibi bürokrat bu memleketimizde niye çıkmadı sebebi anlaşılıyor.Cunku esnafıyla ve halkıyla uğraşan bir topluluktan adam çıkmaz.Sizi oralara oturtanlarda kabahat sizde değil.Once insan olarak haketmediginiz o lüks koltuklardan kalkıp esnafın sesini dinleyin.

Eray 1908
Eray 1908 - 2 yıl Önce

Kaldırım isgalinden çok daha önemli olan bir konu var sayın edıtor ; O da kaldirimlara nereden çıkacağı çıktığı belli olmayan motosikletler. Geçen gün küçük bir çocuğa carpti. Hemde kullanan bir çocuk. Motor kuryelik yapiyor. Bu konuyu köşenizde dile getirin lutfen.

SIRADAKİ HABER