Kamil Koç otobüslerinde ikramlar ücretli olacak

Geçtiğimiz ay Almanların satın aldığı Kamil Koç'ta, host ve hosteslerin de kaldırılması gündemde.

Kamil Koç otobüslerinde ikramlar ücretli olacak

Geçtiğimiz ay Almanların satın aldığı Kamil Koç'ta, host ve hosteslerin de kaldırılması gündemde. Otobüs içinde ikram görevini de yapan bu personelin yerine ise atıştırmalık otomatları, otobüslerde yer alacak. Yolcular ise buradan parasını ödeyerek alışveriş yapacak.

Türkiye'nin ilk otobüs taşımacılığı firması Kamil Koç, geçtiğimiz ay Alman Flixmobility GmbH firmasına satılmıştı. Avrupa'da ve Almanya'da Flixbus markasıyla taşımacılık yapan firma, böylelikle Türkiye pazarına da girmiş oldu.
 

SICAK İÇECEK KALKTI
Alman merkezli yönetimin yaptığı ilk değişiklik ise otobüslerden, sıcak içeceği kaldırması oldu. Kademeli olarak bu geçişe devam eden yönetim, ilerleyen günlerde tüm hatlardan sıcak içecek servisini kaldıracak.

 

HOST VE HOSTESLER DE GİDİYOR
İlerleyen günlerde yapılması planlanan en büyük değişiklik ise; host ve hosteslerin kaldırılması. Otobüs içinde ikram görevini de yapan bu personelin yerine ise atıştırmalık otomatları, otobüslerde yer alacak. Yolcular ise buradan parasını ödeyerek alışveriş yapacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
HOCA
HOCA - 13 ay Önce

MERHABA ŞİRKET ÇALIŞANLARI İÇİNDE ÇOK BÜYÜK BİR SIKINTI OLAN HOST HOSTESLERDEN KENDİLERİNCE BİR ANGARYADAN KURTULUYOR AMA MÜŞTERİYİ DÜŞÜNEN YOK.BÖYLELİKLE BİR İSTİHDAM ALANI DAHA YOK OLUYOR.

mustafa
mustafa - 13 ay Önce

Nerede lider, hattusas, metroya kamil koça kaldık.

murat
murat - 13 ay Önce

sarımı siyahmı?

Oğuz
Oğuz - 13 ay Önce

Garipsemediğim, yadırgamadığım bir uygulama. Bence firma tamamen yolcu konforunu ve güvenliğini düşünerek doğru bir karar almış diyebilirim. Elbette istihdam açısından olumsuz gibi gözükebilir.

Sertan
Sertan - 13 ay Önce

Adamlar doğal olarak karlarına bakacak normal bence

SIRADAKİ HABER