‘Kamyon Garajı’nın sorunlarını çözeceğiz’

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, beraberinde İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti heyeti ile birlikte Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odasına bağlı Kamyoncular Garajı'nda şoför esnafı ile bir araya geldi. 

‘Kamyon Garajı’nın sorunlarını çözeceğiz’

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, beraberinde İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve AK Parti heyeti ile birlikte Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odasına bağlı Kamyoncular Garajı'nda şoför esnafı ile bir araya geldi. 

Yapılan açıklamaya göre, Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin ile birlikte nakliyeci esnafını ziyaret eden AK Parti heyeti burada nakliyeci ve şoför esnafının sorunlarını dinledi. AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, Kamyoncular Garajı'ndaki sorunları el ele kol kola vererek hep birlikte çözeceklerini belirttiler. 

ÖNCELİK KİRA SORUNU
AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Aşgın, Kamyoncular Garajı'nın kira konusu ve diğer ufak tefek sıkıntılarını gidereceklerini belirtti. Aşgın, ''Buraya gelmek bana ilk kez nasip oldu. Gelir gelmez bazı sorunları hissettim ve bunları da sayın vekilim ve sayın Başkan Tahsin Şahin ile paylaştım. Biz AK Parti olarak millet ne derse onu yapan bir partiyiz. Gördüğüm kadarıyla Kamyoncular Garajı'nda çözülemeyecek hiç bir problem yok. Mevcut garajın kira konusu var bu sorunu çözeceğiz öncelikle bunu belirtmek isterim. Burada esnafımızı gezerken saçakların kısalığından bahsedildi. Bu konuyu da en güzel şekliyle, en estetik şekilde çözeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Son yıllarda son dönemlerde bir esnaf olarak aday olan ilk kişi belki de bu kardeşiniz. Ben de esnafım ve bu durumdan onur duyuyorum, gurur duyuyorum. Köylü çocuğuyum bundan da gurur duyuyorum.  

Bütün işlerimizi istişare ile yapacağız. AK Parti demek hizmet particiliği demek. Herkes konuşur AK Parti yapar. Bütün yapılanlar doğru mudur, eksik midir? Evet doğrularımız da vardır yanlışlarımız da vardır. Ama doğrularımız daha fazladır. AK Parti'den önce böyle bir garaj yeri yoktu, AK Parti böyle güzel bir eseri Çorum'a kazandırdı. Buna bir teşekkür edeceğiz, insana yakışır bir tesis yaptı diyeceğiz. Ama ondan sonra yanlış yaptı. İstişare ile hareket etmedi. Bundan dolayı bizim vebalimiz olmamasına rağmen özür dileriz. Varsa hatamız, suçumuz, günahımız özür diliyoruz. Oturur konuşuruz o eksik gördüğümüz tarafları da tamamlarız. El ele, kol kola Allah'ın izniyle burayı gülistana çeviririz.” dedi. 

‘HALİL İBRAHİM AŞGIN İSTİŞAREYE AÇIK BİR İNSAN’
AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise; ''Öncelikle Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanımız Tahsin Şahin'e teşekkür ediyorum. Hem nakliyeciler hem de şoför esnafımızla bizleri buluşturdular. Kamyoncular Garajı'nın kirası konusunda bir takım uyuşmazlıklar var öncelikle bu konunun çözüleceğini belirtmek isterim. Bu konuda Belediye Başkan Adayımız da size söz verdi. Halil İbrahim Aşgın da bir esnaf çocuğu, paranın ne zorluklar ile kazanıldığını bilen bir kardeşimiz. Esnafın dilinden anlayan bir kardeşimiz, en çok hoşumuza giden istişareye açık bir insan. Mantıklı olan ne ise onu kabul ediyor. Buradaki nakliyeci ve şoför esnafımızın durumunu görerek hak verdiği gibi. Önümüzde çok önemli yerel seçimler var. Ülkemizin daha iyi boyutlara gelmesi için 31 Mart seçimlerinde Cumhurbaşkanımızın önünü kesmek isteyenlere engel olup onu rahatlatmamız lazım. Yerel seçimde en yüksek oyu alarak yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz.” diye konuştu.     

Kamyoncular Garajı'nın ardından AK Parti heyeti Şoförler ve Nakliyeciler Odası'na geçerek Oda Başkanı Tahsin Şahin ve yönetim kurulu üyelerini  ziyaret ettiler. 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 19:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf taner
Yusuf taner - 2 yıl Önce

Çorumu 15 yıldır başkası mı yönetiyor bu hüne kadar nedrn çözmediniz şimdiden donrsmı çözecekdiniz
Gelen gideni aratmaz inşAllah

Maalesef...
Maalesef... - 2 yıl Önce

Senin gibi binlerce Kamu Yönetimi mezunu varken
Daha iyi Okullar, Yüksek Lisanslar, Doktoralar bitirenler varken
Sırf ,,sizden diye,, öğretim görevlisi yapılıp üstüne de ,,tabiki benim hakkımdı,, diye bir de zığarmışsanız...
Bu AZİZ MİLLET sizi unutmaz sandıkta...

hasn
hasn - 2 yıl Önce

onu çözecez bunu çözecez... Yav neden çözmediniz şimdiye kadar?
yıllardır direksiyon sizde...

SIRADAKİ HABER